V Nemecku sa zvyšuje záujem ľudí o bývanie na vidieku
RSS

V Nemecku sa zvyšuje záujem ľudí o bývanie na vidieku

Berlín 6. decembra 2018 (HSP/ Welt /Foto: wikimedia)
 
Dopyt po bývaní v Nemecku sa už nezameriava na mestá, ale naopak na vidiek a dokonca do takých oblastí, odkiaľ len pred niekoľkými rokmi sa ľudia sťahovali za “výhodnejšími” podmienkami
Ilustračné foto
Nemecké noviny Die Welt na základe štúdie berlínskeho inštitútu pre prieskum trhu Empirica teda konštatuje, že výsledkom je “rastúci dopyt po jedno- a dvojgeneračných domoch na vidieku”, pri splnení ktorého by sa muselo postaviť takmer 150-tisíc takýchto domov.
O vysoký dopyt ide v regióne Kusel v Porýní-Falcku, kde vzniká až 16 bytových jednotiek nadmieru pri počte 10-tisíc obyvateľov, o niečo menej, ale tiež výrazné je to v regiónoch Börde a Jerichower Land v Sasku-Anhaltsku, a v okolí Kaiserslauternu, Wartburgu a Hildburghausenu v Durínsku.
V týchto všetkých oblastiach sa buduje viac domov, ako sa očakávalo na základe dlhodobej prognózy obyvateľstva a jeho sťahovania. Štúdia všeobecne dokazuje, že dopyt sa v posledných piatich rokoch na celom území Nemecka zmenil zo zníženého záujmu na čoraz vyšší v mnohých vidieckych oblastiach.
Zvyšujúci sa dopyt po bývaní na vidieku po celom Nemecku zistil aj Inštitút nemeckej ekonomiky (IW) v Kolíne nad Rýnom, a tak “starostovia sa predháňajú v prilákaní nových obyvateľov prostredníctvom veľkorysého ponúkania stavebných pozemkov”. Hoci sa tam nachádza aj veľa neobývaných domov, záujemcovia uprednostňujú skôr novopostavené domy ako renovovanie starších stavieb.
Podľa predsedu inštitútu Empirica Reinera Brauna, sa na vidieku stále zvyšuje miera neobsadených domov, hlavne tých, ktoré už nespĺňajú požiadavky napríklad kvôli tomu, že “boli zle architektonicky navrhnuté”.
Stalo sa, že do voľných jedno- a dvojgeneračných domoch bolo nedávno umiestnených aj niekoľko utečeneckých rodín či “nízkopríjmových” rodín.
 
 
Príspevok V Nemecku sa zvyšuje záujem ľudí o bývanie na vidieku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější