George H.W. Bush bude prvým exprezidentom po 50 rokoch, ktorému vypravia pohrebný vlak
RSS

George H.W. Bush bude prvým exprezidentom po 50 rokoch, ktorému vypravia pohrebný vlak

Austin 6. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Gerald Herbert)
 
Zosnulý bývalý americký prezident George H.W. Bush sa stane prvým prezidentom po 50 rokoch, na ktorého počesť vypravia aj pohrebný vlak. Ťahať ho bude lokomotíva 4141, vyrobená práve na počesť Georgea H.W. Busha, 41. prezidenta USA, ešte v roku 2005
Na snímke truhla s telesnými pozostatkami George H.W. Busha
Modro-biela lokomotíva bola pomaľovaná tak, aby pripomínala prezidentské lietadlo Air Force One. Keď ju George H.W. Bush prvýkrát videl, zažartoval, že ak by bola na svete už počas jeho prezidentského mandátu, uprednostnil by cestovanie vlakom pred lietaním.
Pohrebný vlak s ostatkami zosnulého exprezidenta, v ktorom sa povezú aj jeho rodinní príslušníci a najbližší priatelia, vyštartuje vo štvrtok z predmestia Houstonu a prejde trasu dlhú 113 kilometrov cez päť malých texaských mestečiek, až do cieľovej zastávky College Station. Odtiaľ prevezie rakvu kolóna áut do univerzitnej prezidentskej knižnice, kde Georgea H.W. Busha pochovajú na súkromnom pohrebe vedľa jeho manželky Barbary, ktorá zomrela v apríli tohto roku, a ich dcéry Robin, ktorá zomrela v roku 1953.
Počas cesty vlakom bude rakva, zabalená do americkej vlajky, podľa agentúry Associated Press (AP) v šiestom vozni smútočnej vlakovej súpravy. Tento vozeň bude mať priehľadné bočné steny, aby rakvu mohli vidieť Američania zhromaždení pri trati.
Doteraz posledným americkým prezidentom, ktorému po smrti vypravili pohrebný vlak, bol v roku 1969 Dwight D. Eisenhower. Vlak previezol jeho rakvu z washingtonskej Katedrály svätého Petra a Pavla cez sedem amerických štátov až do jeho rodného mesta Abilene v Kansase. Vôbec prvý pohrebný vlak vypravili v roku 1865 Abrahamovi Lincolnovi.
Celkovo je George H.W. Bush len ôsmym americkým exprezidentom, ktorému sa dostáva tejto pocty.
 
Príspevok George H.W. Bush bude prvým exprezidentom po 50 rokoch, ktorému vypravia pohrebný vlak zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější