Šéf ruskej rozviedky bol v USA aj keď je na čiernom zozname. Sankcie USA platia alebo nie, ako sa im to hodí
RSS

Šéf ruskej rozviedky bol v USA aj keď je na čiernom zozname. Sankcie USA platia alebo nie, ako sa im to hodí

Moskva 10. decembra 2018 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Šéf Služby vonkajšej rozviedky Ruskej federácie Sergej Naryškin oznámil , že letel do Washingtonu na pozvanie Mika Pompea , vtedajšieho riaditeľa CIA . Únik informácií o rokovaniach môže byť spojený s tým , že novinári Naryškina videli na palube lietadla Aeroflotu
Na snímke Sergej Naryškin
Šéf Služby vonkajšej rozviedky RF Sergej Naryškin na televíznej stanici Rossija 1 prehovoril o svojej ceste do Spojených štátov amerických , ku ktorej došlo v januári 2018 .
“ S kolegami , s riaditeľmi sme prišli do Washingtonu . Rovnako ako v Moskve sme mali veľmi profesionálny rozhovor . V centre našej pozornosti , samozrejme aj našich stretnutí a celkovo celej spolupráce s kolegami z CIA , je boj proti medzinárodnému terorizmu . Celkom aktívne si vymieňame operatívne a prieskumné informácie o ľuďoch , jednotlivom personále a plánoch teroristických organizáciách , ” uviedol Naryškin .
Šéf rozviedky uviedol , že s kolegami leteli obyčajnou linkou Aeroflotu . Ako sa predpokladá , kvôli tomu sa informácie o jeho ceste dostali do médií . “ Asi tam bol niekto z ruských novinárov , moja tvár je predsa len dosť známa . Nasledujúci deň sa spýtali nášho veľvyslanca , kvôli čomu sa v USA nachádza šéf Služby vonkajšej rozviedky , a on verejne povedal , že takáto návšteva prebieha alebo prebehla . A už sa to rozbehlo , ” uviedol Naryškin.
V januári tiež vyšlo najavo , že Washington navštívil aj rad ďalších šéfov ruských tajných služieb – riaditeľ FSB Alexander Bortnikov a riaditeľ Hlavnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl RF Igor Korobov . Rovnako ako Naryškin aj Korobov je od roku 2014 na čiernom zozname USA . Sankcie USA proti proti viacerým ruským úradníkom okrem iného predpokladajú zákaz cestovania do Spojených štátov . Tieto obmedzenia však môžu byť dočasne zrušené, ak to vyžadujú štátne záujmy USA .
 
Príspevok Šéf ruskej rozviedky bol v USA aj keď je na čiernom zozname. Sankcie USA platia alebo nie, ako sa im to hodí zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější