Zeman podporil petíciu občanov o zachovaní práva použiť zbraň na obranu štátu: “Európa čelí islamskému teroru, preto by ľudia mali mať možnosť sa brániť”
RSS Facebook

Zeman podporil petíciu občanov o zachovaní práva použiť zbraň na obranu štátu: “Európa čelí islamskému teroru, preto by ľudia mali mať možnosť sa brániť”

Praha 25. mája 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Tran Van Minh)
 
Prezident Českej republiky Miloš Zeman oficiálne podporil svojim podpisom petičnú iniciatívu občanov, ktorí sú za to, aby mohla byť strelná zbraň v legálnej držbe použitá na obranu štátu. Petícia okrem iného hovorí aj o odmietnutí smernice EÚ o regulácii poloautomatických zbraní, uvádza portál iDnes.cz .
Na snímke český prezident Miloš Zeman
Česko patrí ku krajinám, ktorých veľká časť obyvateľstva odmieta reguláciu držby strelných zbraní na základe mnohých bezpečnostných rizík. Občania vyjadrili svoj názor v petícii, ktorú v priebehu troch rokov podpísalo 110-tisíc ľudí. V januári tohto roku vznikol nový text petície, ktorú už stihlo podporiť viac ako 55-tisíc ľudí. Petičný výbor ju už predtým adresoval obom komorám parlamentu. Teraz sa k nej vyjadril aj prezident.
Jeden z členov petičného výboru Pavel Černý, ktorý sa zúčastnil odovzdávania petície prezidentovi Zemanovi uviedol: “Prezidentovi sme to odovzdávali ako poslednému,” uviedol Černý pre iDnes.cz a dodal, že text petície je symbolom vzdoru českých občanov.
V petícii odporcovia regulácie zbraní reagujú predovšetkým na riziko implementácie európskej smernice, ktorá by mala zakázať niektoré poloautomatické zbrane alebo zásobníky s kapacitou nad dvadsať nábojov. “Odmietame implementáciu bruselských nezmyslov. Rozhodne nechceme rýchlu implementáciu nejakého nezmyselného zahraničného diktátu,” uviedol Černý.
Iniciatívu tento týždeň svojim podpisom podporil aj prezident Miloš Zeman. Informoval o tom na sociálnej sieti jeho hovorca Jiří Ovčáček. Hovorca podotkol, že prezident chce petíciu podporiť, pretože je v súlade s jeho dlhodobými názormi. Pripomenul Zemanov výrok, že “Európa čelí islamskému teroru, preto by ľudia mali mať možnosť sa brániť.”
Občania, ktorí podporujú petíciu argumentujú najmä tým, že vojakov a policajtov je len pár desiatok tisíc, preto by v krízových situáciách mohli pomôcť s obranou držitelia zbraní. Podľa štatistík ich je v Českej republike asi 300-tisíc. “Sú to slušní, bezúhonní a priebežne preverovaní občania, ktorí svoje zručnosti so zbraňou rozvíjajú na vlastné náklady,” povedal člen petičného výboru Pavel Černý. Zároveň by bol rád, keby poslanci a senátori prijali ústavný zákon, ktorý by dal ľuďom právo držať zbraň a brániť s ňou vlasť. Takáto iniciatíva bola na stole už pred rokom, avšak nebola prijatá práve kvôli spomínanej smernici EÚ.
 

Pan kancléř převzal z rukou prezidenta AOBP ČR Jiřího Hynka Petici proti regulaci zbraní, kterou v těchto dnech podepíše pan prezident. pic.twitter.com/J0QqUdVcNX
— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 22. mája 2018

 
 
Príspevok Zeman podporil petíciu občanov o zachovaní práva použiť zbraň na obranu štátu: “Európa čelí islamskému teroru, preto by ľudia mali mať možnosť sa brániť” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Nebankovní půjčka

Rychlá nebankovní půjčka Fenix je dostupná každému. Peníze do 10 minut

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Tisíce slevových kupónů na 1 místě a vše zcela zdarma.

Cashback

V posledních letech navíc existuje nová možnost úspory: cashback.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.Dnes nejprohlíženější