Kverulant.org odhalil tunelování majetku Prahy 15
RSS

Kverulant.org odhalil tunelování majetku Prahy 15

Praha 15 prodává areál bývalé vodárny v hodnotě několika desítek milionů napřímo jedinému zájemci. Obecně prospěšná organizace Kverulant.org považuje za problematickou nejen osobu kupujícího, ale především skutečnost, že byly zpracovány dva zásadně odlišné znalecké posudky určující cenu prodeje. Ten první stanovil cenu 39,5 milionů korun. Pak si Praha 15 nechala vypracovat posudek nový na 25,8 milionů korun. Kverulant je přesvědčen, že nový posudek byl zadán a vypracován po korupční intervenci kupujícího. Cílem Kverulanta je zabránit tunelování obecního majetku.
//
Na podzim 2018 vytvořily na Praze 15 koalici ANO, ODS a TOP 09. Vítěz voleb, protideveloperská Patnáctka náš domov, skončila v opozici. Starostou zůstal Milan Wenzl, bývalý člen ODS, nyní člen ANO, který městskou část řídil i v uplynulém volebním období. A staronový starosta pokračoval v rozprodeji obecních pozemků. 8. listopadu 2018 podepsal záměr prodat areál v hodnotě desítek milionů korun o ploše více než 10 630 m 2  bývalé vodárny v ul. V Chotejně včetně všech stavebních objektů i tenisových kurtů napřímo jedinému zájemci Aleši Petříšovi , synovi někdejšího starosty Prahy 15 za ODS.
Aleš Petříš je na Praze 15 známou postavou. Je to syn bývalého starosty Prahy 15 Jiřího Petříše. Kverulant na svých stránkách popisuje , jak v roce 2008 tehdejší starosta Jiří Petříš zařídil pro svého syna Aleše Petříše stavební povolení na autobazar. Vydání stavebního povolení předcházelo vydání územního rozhodnutí. To je obzvláště křiklavé porušení stavebního zákona. Když Kverulant.org tuto nezákonnost odhalil, pomohla radnice Prahy 15 dát panu Petříšovi mladšímu „dodatečně“ všechno do pořádku.
Na prodeji vodárny není znepokojivé jenom to, že kupujícím má být Aleš Petříš. Ještě více znepokojující je skutečnost, že před zveřejněním záměru úplatného převodu byly zpracovány dva znalecké posudky. Ten první z 20. 10. 2017 učil cenu 39,5 milionů korun. Pak si Praha 15 nechala vypracovat posudek nový. Nový posudek z 23. 10. 2018 stanovil cenu téměř o 15 milionů nižší a to pouhých 25,8 milionů korun. Původní znalecký posudek prý neodpovídal platnému územnímu plánu a nebyly v něm zahrnuty náklady na odstranění staveb nádrží na vodu, nutnost dalších oprav, vybudování nové trafostanice, přístup k pozemkům a podobně. Tomu však Kverulant naprosto nevěří. Naopak je přesvědčen, že nový posudek byl zadán a vypracován po korupční intervenci Petříše.
Když na podezřelý prodej začal Kverulant upozorňovat, rozhodl se kupující Petříš, že „od koupení odstoupí“, a napsal o tom Praze 15 dopis. Ale do týdne si to pan Petříš rozmyslel a v dalším dopise informoval Prahu 15, že nekoupit areál bývalé vodárny by bylo „zradou všeho, pro co jsem já, můj táta, ale i celá naše rodina, žili“ .
A tak prodej pokračuje a Praha 15 ustanovila komisi, která má o prodeji rozhodnout. Komise se skládá ze dvou pracovníků majetkového odboru a předsedy kontrolního výboru. Kverulant se bude této kauze dále věnovat, protože se odmítá smířit s dalším arogantním tunelováním obecního majetku.
Další podrobnosti naleznete v kauze Tunelování majetku Prahy 15 .
//
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější