Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.1.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.1.2019
1; V Kongresu USA vyzývají k odložení zrušení sankcí proti Děripaskovým společnostem. Kongresmani chtějí prověřit, nakolik je zrušení sankcí oprávněné.
2; Na polské hranici chytili Ukrajince, který vezl na Ukrajinu dělo.
3; Z Kyjevsko-Pečorské lavry se ztratily cenné ikony, říká ukrajinský ministr kultury. Veškerá dokumentace bude zaslána policejním orgánům.
4; Avangard, Viťaz, AK-12. Jaké zbraně dostane ruská armáda v roce 2019? Jednou z nejdůležitějších událostí bude formování prvního pluku vyzbrojeného nadzvukovým raketovým komplexem Avangard.

5; Státní převrat na Ukrajině rozvířil ode dna společnosti neuvěřitelné množství spodiny, lupičů a parazitů. Na Ukrajině se rozšířil jev zvaný „emiground“ označující situaci, kdy potenciálně aktivní část populace se nejen neúčastní života státu, ale maximálně se distancuje od ostatního obyvatelstva a odchází od vnitřní emigrace, uzavírá se ve vlastních emocích a stává se tak „undergroundem“ ve vnitřním vyhnanství.
6; Provokativní plakáty v Estonsku, vyzývající k segregaci Estonců a Rusů, se od základu změnily. Tentokrát vyzývají Rusy a Estonce k soužití.
7; Filtrace po Kyjevsku. Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzývá k zavedení stálého zákazu vstupu ruských mužů mezi 16 a 60 lety na teritorium Ukrajiny.
8; Tiché obsazování Sýrie a hrůzy okupace. Kurdové poznenáhlu začínají chápat, že nemají pravdu, a potichu vracejí Arabům jejich práva.
9; Krym: Jak se stovky lidí dostaly do sněhového zajetí na náhorní planině Ai-Petri. Na likvidaci následků sesuvu laviny se podíleli záchranáři, cestáři i vojáci.
10; Donbas: K čemu ukrajinská armáda maluje obraz bojových akcí? Důvod je v poslední době neustále stejný: Obliba Petra Porošenka před blížícími se volbami je tragicky nízká a společnost může nejednoznačně reagovat na eskalaci konfliktu.
11; Špatná znamení. Globální krize může začít už letos. Akciové trhy po celém světě oslavily vánoční svátky grandiózním propadem.
12; Sýrie: Situace zůstává napjatá. Ruští vojáci stojí v cestě tureckým ozbrojencům. Prakticky každý den ozbrojenci kontrolovaní Tureckem se neustále snaží vyprovokovat vojáky syrské armády.
13; V Rusku začaly platit nové tarify pojištění motoristů (OSAGO). Dobré zprávy čekají nejen majitele motocyklů a skútrů, ale i majitele osobních aut.
14; Senát USA zablokoval zákon o sankcích proti Rusku. Horní komoru amerického parlamentu rozdělují vnitřní spory.
15; Ukrajinští vojáci prohlašují, že je vojáci Doněcké republiky donutili odklízet sníh. Už deset dní v Donbasu nebývale hustě sněží, mnoho silnic je zablokovaných a dopravní inspektorát vyzývá, aby řidiči nevyjížděli.
16; Krize v USA: Donald Trump se obrátil k národu s výzvou. Všeobecná krize podle jeho slov se dotkla sféry bezpečnosti a hrozí přerůst v krizi humanitární.
17; Jak drahé je být vazalem? Japonsko odtajnilo cenu amerických stíhaček F-35A. Během nejbližších pěti let Tokio bude muset nakoupit od USA 27 stíhacích bombardérů F-35A.
18; Kostry s lebkami mezi nohama. Ve Velké Británii našli záhadné pohřebiště. Z 52 objevených koster bylo „normálně“ pohřbeno pouze 17.
19; Hra se chýlí ke konci. Zpráva o kursu dolaru. Index dolaru přišel o 2% od poloviny prosince a zůstává poblíž tříměsíčního minima. Rubl zatím přesvědčivě roste jak k dolaru, tak i k euru.
20; Ruský ministr práce slíbil Rusům růst platů. V první řadě jde o pracovníky rozpočtové sféry, a to jak ty, kterých se týkají květnové výnosy prezidenta z roku 2012, tak i ty, kterých se netýkaly.
21; USA otestovaly hypersonickou munici, píší média. Zkoušky provádělo americké námořnictvo a „Správa strategických možností Pentagonu v rámci mezinárodních vojenských námořních cvičení RIMPAC.
22; Vzpoura strojů. Nepilotovaná Tesla srazila ruského robota-konzultanta. Robot utrpěl vážná poranění trupu i hlavy. Zatím není jasné, zdali se jej podaří oživit.
23; Světová banka zhoršila výhled růstu světového HDP. Prognóza byla změněna v souvislosti se sílícími riziky a negativními faktory.
24; USA se chystají zavést sankce proti subdodavatelům „Severního proudu – 2“. Omezující opatření mohou být zaměřeny na švýcarskou a italskou společnost, které se zbývají pokládkou potrubí plynovodu.
25; Sněhové peklo. Donbas je zavátý, silnice jsou uzavřeny, obrněná technika se vrhá do boje se sněhem. Rampouchy v Doněcku dosahují dvou metrů délky a zakrývají výhled z oken.
26; Kurs dolaru vzrostl na 67,3 rublů. Americká měna na počátku obchodování zpevnila o více než 40 kopejek.
27; Ukrajinští okupanti zůstali v Donbasu bez dodávek vody. Vojáci si stěžují, že musí rozpouštět sníh.
28; Japonsko kupuje ostrov za 147 milionů dolarů pro cvičení s americkým letectvem. Předběžná dohoda o koupi ostrova bude podepsána ještě tento týden.
29; Šílená rusofobka Irina Farion o ruskojazyčných Ukrajincích: Zuj botu a prašť je s ní po držce! S takovými se nemluví, takovým není potřeba nic dokazovat, ty je třeba jen zatlačit na okraj, říká ukrajinská politička posedlá nenávistí ke všemu ruskému.
30; V USA slíbili ruskému hokejistovi Artěmiji Panarinovi doživotní zásobování vodkou za prodloužení kontraktu. Kontrakt sedmadvacetiletého Rusa z Čeljabinské oblasti s klubem Columbus blue Jackets vyprší koncem sezóny 2018/2019.
31; Bývalý šéf CIA označil Putina za největší dárek pro NATO. Na otázku, zdali USA budou čelit novému geopolitickému řádu, který se ve světě vytvořil, odpověděl generál, že ano.
32; USA se „zatím nechystají“ rozmisťovat vojska na Kurilách. Informoval o tom velitel vojsk USA v Japonsku generálporučík Jerry Martinez.
33; Ruská ekonomika může v roce 2030 dominovat Evropě. Ruská ekonomika má potenciál stát se největší v Evropě k roku 2030, myslí si analytici banky Standard Chartered.
34; Laos vrátil Rusku třicet tanků T-34 pro muzejní účely. Tato technika byla nedávno ještě součástí výzbroje laoské armády.
35; Tak konečně podepsali ten „tomos“. Nakonec už všichni členové synody Konstantinopolského patriarchátu připojili své podpisy na papír, který stejně nemá kanonickou platnost.
36; Ukrajinská armáda chystá diverzi u Avdějevky. Nepřítel se nevzdal svých agresivních úmyslů, které mohou vést ke zmaření dohod o přerušení palby.
37; Hollywoodská hvězda Lindsay Lohan se srovnala s Putinem. Později svá slova vzala zpět a prohlásila, že neví, proč je vůbec řekla a ani jim sama nerozumí.
38; Strach, vztek a chaos, V USA demokraté kritizovali Trumpovu výzvu k národu. Vůdce demokratů připomněl, že prezidenti USA dosud dělali takové výzvy z Oválné pracovny jen s bohulibými cíli.
39; Zima vítězí. Ukrajinští vojáci se dostali do nemocnice s vážnými omrzlinami. Hospitalizaci potřebovali vojáci 10. a 54. brigády ukrajinské armády.
40; National Interest odhalil tajemství popularity „smrtonosného“ tanku T-90. Bojové vozidlo se stalo zdařilou kombinací palebné síly, řiditelnosti a spolehlivosti umocněnou ještě přijatelnou cenou.
41; Ve Státní dumě podpořili návrh zákona o trestech za lživé informace v médiích. Návrh stanoví administrativní odpovědnost za šíření vědomě nepravdivých informací v médiích.
42; Ukrajina poprvé dostane kanadské zbraně. Dodávky kanadských zbraní budou zahájeny ještě letos, myslí si ukrajinský velvyslanec.
43; Pro Ukrajinu bude jednodušší vstoupit do NATO než do EU, říká Klimkin. Obojí je ale otázku střednědobé perspektivy.
44; Saratovský starosta přesedlal na veřejnou dopravu a hned přijel pozdě do práce. Michail Isajev začal používat hromadnou dopravu kvůli problémům s odklízením sněhu na silnicích.
45; Ve Francii se z radarů ztratila stíhačka Mirage 2000D. Prefektura departmentu zahájila operaci na hledání zmizelého letadla.
46; Na Ukrajině chtějí kanonizovat Porošenka a Filareta, píše známý ukrajinský blogger Pavel Bondarenko. Porošenko bude mít nejen pomníky a ulice nazvané jeho jménem, ale celé stránky v učebnicích historie. On a vladyka Filaret musí být v budoucnu prohlášeni za svaté. Zbývá už jen mučednická smrt…
47; V Německu se mají od Ruska co učit, píše německá novinářka. Komentátorka listu Handelsblatt je přesvědčena, že Moskva a její rozvoj názorně ukazuje úroveň, ke které spěje Rusko.
48; Ljaško se srovnal s Kristem. A odpadlíky od své strany nazval Jidáši. Za čtyři roky opustili frakci Radikální strany Sergej Melničuk, Andrej Arťomenko, Igor Popov a Oksana Korinskaja.
49; Norský ministr obrany vyzval k přípravě na válku v Evropě. Možný střet bude mít vážné důsledky pro skandinávské země.
50; Porošenko vyslal vojska do Afriky v rámci účasti Ukrajiny na integrované misi OSN pro stabilizaci v Mali.
51; V Bělorusku vynesli první letošní rozsudek smrti. Mogiljovský oblastní soud odsoudil k trestu smrti obyvatele města Bobrujsk obviněného z dvojnásobné vraždy se zvláště krutým způsobem provedení.
52; Zasadila Ukrajina ránu ruskému pojišťovacímu byznysu? Majetkové přesuny na Ukrajině zasahuje i ruský pojistný trh.
53; Ruské ministerstvo zahraničí jednoznačně objasnilo osud Kurilských ostrovů. Učinilo tak rázný konec spekulacím, které se v poslední době objevily ohledně vyjednávání o mírové smlouvě mezi Ruskem a Japonskem. Vysvětlení bylo podáno během diskuse ruského náměstka ministra zahraničí s velvyslancem Japonska v Moskvě.
54; Blázinec: Parlamentní shromáždění Rady Evropy doporučilo Rusku vybudovat delegaci ze šesti různých pohlaví. Informoval o tom místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj.
55; Třeba se postavte na hlavu. Trump zakázal posílat Kalifornii peníze na boj s požáry. Kvůli neefektivnímu počínání úřadů státu California je nucen Washington utrácet miliard dolarů navíc.
56; Porošenko byl usvědčen z nezákonného udělení titulu „Hrdina Ukrajiny“ Filaretovy. Prezidentův svévolný výnos byl protiprávní, protože nebyly dodrženy zákonné procedury.
57; McDonald´s poslal do Nejvyšší rady Ukrajiny jídlo s třemi písmeny na účtence, která dohromady (v azbuce) označovala velmi sprosté slovo. Firma se ohradila, že jde o kód v latince a velká písmena XYU nic neslušného neznamenají.
58; Acibiskup Kyperský Chrisostomos II. byl nucen podruhé dementovat prohlášení ukrajinského velvyslance, který si mylně vyložil obecná slova o tom, že lid Ukrajiny má právo si vytvořit autokefální církev, jako podporu nedávno vytvořené rozkolnické církve.
59; Naftogaz zveřejnil podmínky pro odvolání žaloby vůči Gazpromu. Šéf společnosti připustil možnost přehodnocení nebo stažení žaloby.
60; Mezi ozbrojenci Islámského státu zajatými v Sýrii byl odhalen občan Ukrajiny. Byli mezi nimi ale i další občané zemí bývalého SSSR (Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kazachstánu, a Ruské federace) a z USA a Německa.
61; Ve věku 88 let zemřel poslední předseda Nejvyššího sovětu SSSR Anatolij Lukjanov. Bude pochován na Trojekurovském hřbitově v Moskvě.
62; Ukrajinský pohraničník se pokusil sníst úplatek během zatýkání. V Zakarpatské oblasti policisté zadrželi inspektora pohraniční služby při přebírání úplatku.
63; Ukrajinské ministerstvo zahraničí nebude registrovat ruské pozorovatele OBSE u voleb. Mimochodem, takových precedentů je v praxi OBSE více, prohlásil ukrajinský ministr.
64; Ozbrojenci Islámského státu zlikvidovali pět britských vojáků v Sýrii, tvrdí zdroj. V důsledku úderu jsou i zranění.
65; Ruská centrální banka vsadila na jüan. Politika dedolarizace vyhlášená nejvyšším ruským vedením v loňském roce, dospěla už i do Centrální banky.
66; Parlamentní shromáždění Rady Evropy komentovalo informaci o vytvoření ruské delegace ze šesti pohlaví, Poznamenali, že text dopisu se nijak neliší od dřívějších podobných dopisů.
67; Nacismus podle zákona. Nejvyšší soud Ukrajiny potvrdil zákonnost přejmenování v Záporoží v rámci „dekomunizace“.
68; Odvolání proti prodloužení vazby Kirilla Vyšinského bude projednáno 14. ledna. Moskva zaslala Kyjevu protestní nóty s požadavkem zastavit násilí vůči zástupcům tisku.
69; Turecký prezident Erdogan vyhlásil válku igelitovým taškám a navrhl jejich náhradu taškami z konopné tkaniny.
70; Hacker ze skupiny Šaltaj-Boltaj“ Konstantin Těpljakov přiznal, že skupina pracovala pod vedením FSB.
71; Internetová stránky amerického velvyslanectví se v důsledku „shut-downu“ přestala aktualizovat.
72; Íránské ministerstvo zahraničí potvrdilo zadržení občana USA. Zájmy USA zastupuje v Íránu švýcarské velvyslanectví.
73; USA přesunuly na Ukrajinu diverzní oddíl speciálních jednotek amerického námořnictva specializovaný na páchání podmořských diverzí.
74; Ruská vláda poslala 147 milionů rublů na byty pro obyvatele Magnitogorska. Oznámil to ruský premiér na schůzce k tématu likvidace následků zřícení domu v Magnitogorsku.
75; Bývalá předsedkyně gruzínského parlamentu Nino Burdžanadze vyzvala k neuznání Pravoslavné církve Ukrajiny.
76; Na Ukrajině od února 2019 budou vojáci ukrajinské armády dostávat zvýšenou mzdu. Minimálně 10 tisíc, na frontě 21 tisíc hřiven.
77; V Kosovu vyhlásili rok 2019 rokem NATO.
78; Washington vnucuje Bosně a Hercegovině „sblížení s NATO. Státní tajemník USA Mike Pompeo zaslal dopis nejvyššímu vládnímu orgánu Bosny a Hercegoviny s požadavkem potvrdit Každoroční národní program.
79; Porošenko si kupuje loajalitu ozbrojených sil rozdáváním generálských hodností.
80; Milorad Dodik: Bosenští Srbové si přejí jen mír. V Bosně a Hercegovině dosud mnohým vadí posílení Republiky Srbské a hájení zákonných práv jejím vedením.
81; Ve Francii byly nalezeny trosky zmizelé stíhačky.
82; Na Ukrajině bylo zahájeno 11 tisíc trestních stíhání proti dezertérům a odpíračům vojenské služby.
83; Norský ministr obrany označil Rusko za problém č. 1.
84; Itálie odmítla přijímat další uprchlíky.
85; Turecko bude potrestáno za Idlíb. Al-Káida obsazuje sever Sýrie. Za poslední týden Haját Tahrír aš-Šám obsadil 50 obcí v provincii a kontroluje nyní 60% jejího území.
86; V Charkovské oblasti celé velké město odmítne dálkové vytápění. Už bylo zahájeno informování obyvatel domů, které budou odpojeny.
87; Ruský hokejista Malkin poslal obětem zřícení domu v Magnitogorsku čtyři miliony rublů.
88; V Oděse opilá chůva s „dobrým vzděláním“ surově zmlátila dítě. Na práci chůvy byla přijata kvůli dobrému vzdělání, znalosti angličtiny a předchozí práci trenérky.
89; Rogozin komentoval odvolání svého pozvání do USA. Jedná se prý o boj mezi americkým prezidentem a Kongresem.
90; Od července budou mít některé kategorie pracujících Rusů možnost odcházet do předčasného důchodu o půl roku dříve.
91; Turecko chce spolu s Ruskem kontrolovat odchod amerických vojsk ze Sýrie.
92; V roce 2019 budou moci Rusové navštívit bez víz 119 zemí světa, což je o devět víc než vloni.
93; Lukašenko se častěji setkává s představiteli Západu a vychvaluje EU. Bělorusko není proti tomu, aby se uzavřela dohoda o asociaci s Evropskou unií, jak to předtím udělala Ukrajina, Gruzie a Moldávie.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější