Americké elity sa obávajú, že Trump svojiou politikou odstúpení od dohôd posilňuje pozíciu Ruska
RSS

Americké elity sa obávajú, že Trump svojiou politikou odstúpení od dohôd posilňuje pozíciu Ruska

Washington 17. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-AP/Pablo Martinez Monsivais)
 
Trump za posledné dva roky odstúpil od množstva medzinárodných a dlhé roky uznávaných dohôd a organizácii. Pri jeho nedávnych úvahách o prípadnom vypovedaní členstva v najdôležitejšej organizácii – Severoatlantickej aliancii (NATO) už americkým elitám dochádza trpezlivosť, keď sa obávajú nárastu vplyvu Putinovho Ruska, zamýšľa sa česká novinárka Tereza Spencerová.
Na snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin
Tereza Spencerová píše, že prezident USA Donald Trump mal minulý rok, v čase okolo júlového summitu NATO, sto chutí vyviesť USA z aliancie, ako to uvádza aj denník The New York Times , a to by sa podľa nej v zásade rovnalo zániku NATO, pretože bez Ameriky neprežije.
“Trump vraj so svojimi spolupracovníkmi opakovane hovoril o tom, že v aliancii nevidí zmysel, okrem toho, že len odsáva americké peniaze,” konštatuje česká novinárka Spencerová. “Jeho okolia sa vraj bálo, že by to mohol myslieť vážne…” Dodala.
Pripomína, že Trump už vyviedol USA z parížskej dohody o klíme, z UNESCO, z obchodných dohôd s Kanadou a Mexikom, ruší obchodné dohody s EÚ i Čínou, raketové dohody s Ruskom atď.
Spomínané popredné americké noviny v tejto súvislosti doslova napísali: “Je len naozaj niekoľko vecí, ktoré chce prezident Vladimir V. Putin viac než oslabenie NATO – vojenskej aliancie medzi Spojenými štátmi, Európou a Kanadou, ktorá 70 rokov odrádza  sovietsku a ruskú agresiu.”
“Rozhodnutie odstúpiť z aliancie založenej v roku 1949, by bolo jednou z najhorších vecí, ktorú by mohol prezident urobiť pre americké záujmy,” povedala pre New York Times bývalá ministerka obrany z čias Obamovej vlády Michèle A. Flournoyová.
“Poradca pre národnú bezpečnosť Bolton a dnes už bývalý šéf Pentagónu ho donútili, aby zostal, pretože by USA touto “geopolitickou chybou epických rozmerov” stratili vplyv v Európe a posilnili pozíciu Ruska, čiže splnili tie “najodvážnejšie Putinove sny”…”
Spencerová dodáva, že USA sú stále v NATO… “Zatiaľ? Väčšina členských štátov totiž ďalej neplní Trumpovu požiadavku navyšovať výdavky na zbrojenie.” Napísala novinárka v komentári na serveri Prima .
 
 
Príspevok Americké elity sa obávajú, že Trump svojiou politikou odstúpení od dohôd posilňuje pozíciu Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější