FlixBus sa v roku 2018 stal najväčším poskytovateľom autobusovej prepravy na svete. Na Slovensku medziročne prepravil o 50 % viac cestujúcich
RSS

FlixBus sa v roku 2018 stal najväčším poskytovateľom autobusovej prepravy na svete. Na Slovensku medziročne prepravil o 50 % viac cestujúcich

Praha/Bratislava 18. januára 2019 (HSP/Foto: FlixBus.sk )
 
Po ďalšom roku rýchleho rastu sa spoločnosť FlixMobility stala najväčším poskytovateľom autobusovej prepravy na svete z hľadiska dosahu siete, spájajúcim ľudí z 29 krajín prostredníctvom viac ako 350 000 denných spojení v Európe a Spojených štátoch amerických
Na snímke autobus spoločnosti FlixBus
Znamená to, že v priebehu roka sa počet jej spojení zvýšil o 40 %. V roku 2018 spoločnosť FlixMobility ďalej spustila službu FlixTrain v Nemecku, ktorá dopĺňa existujúcu autobusovú sieť, a začala prevádzku prvého plne elektrického autobusu na diaľkových trasách vo Francúzsku a Nemecku.
„Históriu spoločnosti FlixMobility píšeme síce len päť rokov, každý rok sa ale posunieme o stupienok vyššie,“ pochvaľuje si André Schwämmlein, zakladateľ a CEO spoločnosti FlixMobility. „Len za minulý rok sa nám podarilo rozšíriť naše služby za oceán, do Spojených štátov amerických, začať prevádzku zelených vlakov FlixTrain na trasách v Nemecku, nasadiť prvý plne elektrický autobus na diaľkové trasy vo Francúzsku a následne v Nemecku, začať budovať vnutroštátne siete v Poľsku, Švédsku, Belgicku a Švajčiarsku a zaviesť množstvo inovácií na palubách našich autobusov a vlakov. Tešíme sa, že podobným tempom budeme s naším skvelým a rastúcim tímom pokračovať aj v roku 2019.“
Slovensko je k zelenej sieti pripojené od roku 2015. Medziročne tu tento dopravca prepravil o 50 % viac cestujúcich v roku 2018 ako v roku 2017. Rozširovať ponuku dostupných spojov na Slovensku má FlixBus v pláne aj tento rok.
 
Rok 2018 pre FlixMobility v znamení inovácií
Jedinečný obchodný model, v ktorom sa spoločnosť FlixMobility stará o technologický rozvoj, plánovanie siete, zákaznícky servis, manažment kvality, marketing a predaj, zatiaľ čo partneri spomedzi malých a stredne veľkých podnikov (SME) riadia každodennú prevádzku autobusovej a vlakovej flotily, umožňuje FlixBusu, aby sa nepretržite venoval inováciám tradičného dopravného odvetvia. V samotnom roku 2018 začal využívať služby Apple Pay, Google Pay a Google Assistant, zaviedol virtuálnu realitu na palube autobusov v USA smerujúcich do mesta Las Vegas i z neho a predstavil svoje vlastné technologické inovácie, ako sú napríklad systém rezervácie miest a funkcia sledovania aktuálnej polohy autobusu.
Okrem inovácií v rámci autobusovej dopravy spoločnosť FlixMobility uviedla na trh dva ďalšie produkty: FlixTrain v Nemecku a vôbec prvý e-bus na diaľkových trasách vo Francúzsku a Nemecku. Tie dopĺňajú existujúcu sieť FlixBusu a poskytujú ďalšie možnosti cestovania.
 
Rozvoj dopravnej siete a svetová expanzia
Pokiaľ ide o sieť, spoločnosť FlixMobility v roku 2018 urobila veľký krok vpred a otvorila trasy na severozápade USA riadené z novej centrály v Los Angeles. Prevádzka na nových trasách sa začala v máji a zahŕňala 27 destinácií vrátane takých miest, ako sú Los Angeles, Las Vegas, Phoenix a Tucson. Po rozšírení do strednej Kalifornie a oblasti Sanfranciského zálivu (San Francisco Bay) sa sieť rýchlo zdvojnásobila. Rozširovanie bude pokračovať aj v roku 2019, v ktorom spoločnosť FlixMobility spúšťa nové linky v Texase a v oblasti severovýchodne od New York City, kde si otvorila novú kanceláriu.
Ponuka služieb zeleného dopravcu každoročne rastie aj v celej Európe. Minulý rok začal FlixBus prevádzkovať autobusové spoje v Bielorusku, nové vnútroštátne spoje spustil v Belgicku, Švajčiarsku, Poľsku a Švédsku a svoju ponuku zdvojnásobil v regióne Beneluxu. Počet spojení navýšil vo všetkých európskych krajinách, kde v súčasnosti pôsobí.
 
Regionálny zamestnávateľ a jeho rastúci FlixTeam
Spoločnosť FlixMobility vďačí za svoj prudký rast z veľkej časti rozsiahlemu a neustále rastúcemu tímu po celom svete. Približne 1 500 zamestnancov pracuje pre služby FlixBus a FlixTrain v 16 kanceláriách v 14 krajinách. Vďaka spolupráci s miestnymi zamestnancami sa dokáže nepretržite prispôsobovať trhu aj potrebám miestnych zákazníkov.
Okrem vlastných zamestnancov spolupracuje FlixMobility s 300 dopravnými partnermi, ktorí zamestnávajú viac ako 7 000 vodičov FlixBusu a rušnovodičov FlixTrainu. Od okamihu, keď dopravca FlixBus v roku 2013 otvoril pár liniek v Nemecku, pomohli spoločně viac ako 100 miliónom cestujúcich dostať sa do cieľa ich cesty.
Redakciu informovala Martina Čmielová-Public Relations Manager CZ / SK
 
Príspevok FlixBus sa v roku 2018 stal najväčším poskytovateľom autobusovej prepravy na svete. Na Slovensku medziročne prepravil o 50 % viac cestujúcich zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější