Trump ponúka ochranu miliónu imigrantov výmenou za financovanie múru
RSS

Trump ponúka ochranu miliónu imigrantov výmenou za financovanie múru

Washington 20. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)
 
Americký prezident Donald Trump prišiel s ponukou poskytnúť jednému miliónu imigrantov trojročnú ochranu pred deportáciou, pokiaľ by Kongres schválil financovanie výstavby jeho pohraničného múru s Mexikom. Informovali o tom v sobotu agentúry DPA a AFP
Na snímke Donald Trump
Trump sa tak pokúsil prevziať iniciatívu a ukončiť 29 dní trvajúci tzv. čiastočný shutdown, teda pozastavenie financovania federálnych inštitúcií. Ten nastal v sobotu 22. decembra 2018 po tom, ako stroskotali rokovania straníckych lídrov v Kongrese a zástupcov Bieleho domu ohľadne požiadavky prezidenta Trumpa na financovanie výstavby pohraničného múru.
Trumpová najnovšia ponuka sa týkala 700.000 detí imigrantov, ktorí sa usadili ilegálne v Spojených štátoch, tzv. “Dreamers”, ako aj 300.000 ďalších imigrantov, ktorým má v dohľadnej dobe vypršať štatút ochrany.
Trump chcel výmenou za tento ústupok získať financovanie vo výške 5,7 miliardy dolárov (5 miliárd eur) na “strategickú výstavbu fyzických bariér alebo múru” pozdĺž americkej hranice s Mexikom.
Prezident takisto požadoval väčšie financovanie pre program humanitárnej pohraničnej asistencie a technológií na detekciu drog ako aj posilniť počty sudcov posudzujúcich žiadostí o udelenie azylu.
“Ako kandidát na prezidenta som sľúbil, že vyriešim túto krízu a hodlám túto krízu vyriešiť po dobrom alebo po zlom,” Trump vyhlásil počas svojho prejavu pred médiami.
Demokrati, ktorí obviňujú prezidenta z toho, že zásahom proti ilegálnej imigrácii naháňa politické body u svojej pravicovej voličskej základni, jeho najnovší návrh odmietli ešte pred jeho prejavom.
“Jeho návrh je kompilátom viacerých, v minulosti už zamietnutých, iniciatív, z ktorých každá jedna je neprijateľná a ktoré vo všeobecnosti nepredstavujú snahu prinavrátiť v dobrej viere istoty do životov ľudí,” vyhlásila predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová.
 
Príspevok Trump ponúka ochranu miliónu imigrantov výmenou za financovanie múru zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Army shop

Internetový army shop Armik.cz nabízí tisíce produktů za výhodné ceny.Dnes nejprohlíženější