Možno sa Scholz mýli, že NATO nebola na Ukrajine hrozbou pre Rusko
RSS

Možno sa Scholz mýli, že NATO nebola na Ukrajine hrozbou pre Rusko

Olaf Scholz 21/08/2022 v Berlíne povedal, že „NATO nebolo nikdy hrozbou pre Rusko“. Následne som čítal na jednom nezávislom serveri článok od autora Vidlák, o tom ako jeho obľúbený bloger Marian Kechlibar obšírne a prácne zdôvodňuje, že na inváziu do Ruska je potrebná armáda o sile 4 milióny mužov, čo nijako nevie zoskupiť NATO pri hraniciach Ruska.
Mám priateľa matematika, ktorý je mimoriadne systematický a pred asi 20 rokmi sme mali takú mániu, ktorej sme hovorili „intelektuálne piatky“, kedy sme sa dohodli na nejakej téme a tú sme pri víne z piatka na sobotu rozoberali, pričom môj priateľ mal vždy poruke rešerš z internetu na danú tému. Často krát sme sa zasmiali na niektorých „výskumoch amerických vedcov“ a komentovali sme tú absurditu anekdotou z čias komunizmu:
Stretnú sa traja chirurgovia: Rus, Američan a Slovák.
Ruský chirurg hovorí: „U nás na Sibíri sa zlomil konár zo stromu a ako sa drevorubač pozeral hore, tak mu vypichol oči. Zobrali sme ho do našej najlepšej nemocnice, našili sme mu handrové oči a on teraz vidí tak dobre, že robí snipera v Červenej armáde.“
Američan kontruje: „U nás na Aljaške sa jeden drevorubač nešťastne zahnal sekerou a odťal si ruku. My sme ho okamžite zobrali do nemocnice, našili sme mu ruku naspäť a teraz je tak šikovný, že je najlepší hodinárom na opravu švajčiarskych hodiniek.“
Slovák povie: „To je nič, u nás na Orave sa opitý drevorubač potkol a spadol na cirkulárku, ktorá mu odrezala hlavu. Zobrali sme ho na miestnu polikliniku, hlavu našili naspäť a teraz s tou hlavou učí na univerzite jadrovú fyziku“.
Američan zhíkne: „To je ale úspech vašej medicíny!
Rus pokrúti hlavou a povie: „Kto to kedy videl!“
Slovák odpovie: „Ten váš blbec s tými handrovými očami.“
V jeden intelektuálny piatok sme mali tému „Teória hier“ a môj priateľ našiel z nejakej americkej univerzity z 90. rokov článok „Ako by sa dalo poraziť Rusko“. Zistili, že pokiaľ Rusko ovláda Krym, tak je neporaziteľné. Absurdnosť kategórie „handrových očí“ predstavovala k tomu stručná štúdia vykonateľnosti za predpokladu ovládnutia Krymu. Vykonateľnosť ďalej predpokladala „prevýchovu“ jednej generácie Poliakov a Ukrajincov v duchu nacionalistickej nenávisti, aby mohla byť v Charkove pripravená invázna armáda v mobilizačnom počte 4,5 milióna mužov, čo predstavuje 10 % mužskej populácie Poľska (v deväťdesiatych rokoch cca 38 miliónov obyvateľov) a Ukrajiny (v deväťdesiatych rokoch cca 56 miliónov obyvateľov). Technicko-politické opatrenia predpokladali uzavretie Čierneho mora a Baltiku pre ruské námorníctvo a ekonomické pretrhnutie hospodárskych väzieb na Európu. S čím tento plán nepočítal, že hospodársky tak zmohutnie ekonomika Číny a Indie, že plne nahradí výpadok potenciálnych príjmov z obchodu s Európou.
Samozrejme Rusi museli vedieť o tejto štúdii, pretože od prejavu Vladimíra Putina na Mníchovskej konferencii v roku 2007 robili všetko preto, aby prebudovali armádu, námorníctvo, otvorili a zvýšili kapacitu produktovodov medzi Ruskom Čínou a Indiou, okrem toho synchronizovali svoje dopravné koridory tak, aby maximálne boli kompatibilné s Čínskym konceptom „Novej hodvábnej cesty“ a Indickou koncepciou štátnej bezpečnosti, čo znamená, že prípadná roztržka s Ruskom by znamenala až existenčnú hrozbu pre Čínu aj Indiu. Otázkou je, prečo Ukrajina a jej sponzori dopustili eskalovanie konfliktu, keď nemôžu vyhrať, pretože podľa štúdie Rusko má Krym, príjmy z Európy sú kompenzované zvyškom sveta a neexistuje efektívna blokáda na mori ani vo vzduchu a ani v medzinárodnom spoločenstve?
Evidentne nie je cieľom Rusko, ale EU a predovšetkým Nemecko, ktoré v prípade rozpadu EU a eurozóny bude niesť nekonečné dlhové bremeno aj bez toho, aby znášalo bremeno vojnových nákladov horúcej vojny. Celkovo je veľmi zaujímavé, ako potichu respektíve proti vôli občanov Nemecka, vycúvala z úradu Angela Merkel, pretože ak by kandidovala, tak by aj zostavovala vládu, ale ona nechcela byť hrobárom Nemecka. Hrobárom Nemecka a EU sa stal Olaf Scholz a ani nevie, že aký osud mu je predpísaný, a on iba v nevedomosti kráča ako ovečka k mäsiarovi.
Vojna na Ukrajine bude pokračovať do vtedy, až zdroje Nemecka a EU nebudú plne odčerpané USA a Veľkou Britániou, a preto Rusko dostane dostatočný čas na vyriešenie Ukrajinskej otázky raz a navždy. Predovšetkým rozdelí Ukrajinu cez mierovú konferenciu na viacero štátov, podobne ako bolo rozdelené Rakúsko-Uhorsko bez nástupníctva. Pobrežie Čierneho a Azovského mora sa pričlení k Rusku a Halič k Bielorusku, tak aby „okrájaná“ Ukrajina nemala hranicu s Poľskom. Bohužiaľ je pri takejto vyhliadke veľmi pravdepodobná aj jadrová katastrofa, či už riadená alebo náhodne vyprovokovaná.


Nejčtenější za týden