Zákaz účasti ‚neočkovanému‘ Novaku Djokovicovi na US Open je nehorázný trapas
RSS

Zákaz účasti ‚neočkovanému‘ Novaku Djokovicovi na US Open je nehorázný trapas

Novak Djokovic, 21násobný šampion Grand Slam, byl oloupen o možnost pokračovat ve svém odkazu ve světovém tenisu jednoduše proto, že není očkovaný. Včera oznámil na Twitteru, že nebude moci do USA na U.S. Open cestovat kvůli cestovním omezením nařizujícím očkování pro vstup do země.

Nepouštět Djokovice na kurt více než 2 roky po příchodu pandemie má absolutně nulový smysl zvláště, když jak jsem psal v článku před pár dny, CDC teď změnila své směrnice ohledně lidí, kteří byli v kontaktu s někým, kdo byl na Covid pozitivně testovaný.
CDC obzvláště pro lidi, kteří měli „úzký kontakt s infikovanou osobou“, zrušila požadavky karantény a sociálního odstupu.
„Ty změny, které přichází více než dva a půl roku po začátku pandemie, táhne uznání, že odhadem 95% Američanů ve věku 16 a více let už nějakou úroveň imunity získalo, buď že byli očkováni nebo infikováni, tvrdí činitelé této agentury.“
Epidemioložka CDC Greta Massetti to před dvěma týdny řekla napřímo:
„Víme, že Covid-19 je tu, aby tu zůstal. Vysoká úroveň imunity v populaci kvůli vakcinacím a předchozím infekcím a mnoho nástrojů, které byly k dispozici k ochraně lidí před těžkými chorobami a úmrtími, nás staví do odlišné pozice.“
Bránit jedné ze skutečných legend této hry v potenciálním získání dalšího titulu Grand Slam je stejně arogantní, jako je nehorázné. Nejenže je Djokovic údajně v nejlepší kondici, jako skoro nikdo na světě, ale CDC otevřeně přiznala, že více než 95% lidí má určitou míru imunity.
Zaměření na imunitu je obecné, nejen na imunitu z vakcinace, v posledních dvou letech chybělo, zatímco společnosti jako Pfizer prodávaly vakcíny za miliardy dolarů. Skutečnost, že to teď CDC uznává, ale nijak se to neodráží v cestovní politice, je hrubou chybou.
V posledních 2 letech vlády po celém světě hromadně přijímaly dlouhé seznamy fanaticky horlivých akcí, na které se historie nebude dívat hezky. Bránění jednomu z nejlepších světových hráčů tenisu v pokračování v účasti na soutěži na nejvyšší úrovni, je jednou z nich.
Dobrou věcí pro Novaka je ale skutečnost, že bez ohledu na to, co se děje, se na něj bude pohlížet jako na ještě vítěznějšího za držení se svého postoje k vakcinaci, než jak by se na něj pohlíželo, kdyby se nechal očkovat jen, aby mohl přijet a ten titul vyhrát. Smýšlení, že mám suverenitu nad svým tělem, což je jedna z nejdůležitějších věcí v lidském životě, přesně předvádí, proč má Djokovic takovou mentální neochvějnost, aby pokračoval v soutěži na nejvyšších úrovních. Toto video to perfektně objasňuje:


Zrovna, když jste si mysleli, že ti packalové s Covidem, jdou už konečně od válu (možná se teď pouští do monetární politiky nebo do fiskálního packání), tak naše přetrvávající cestovní restrikce provedly poslední medvědí službu, a to nejen Djokovicovi a tenisovým fanouškům, ale celé sportovní historii a šampionům, kteří byli před ním.
BY TYLER DURDEN
FRIDAY, AUG 26, 2022 – 08:46 PM
Submitted by  QTR’s Fringe Finance
Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/preventing-novak-djokovic-playing-us-open-being-unvaccinated-outrageous-embarrassment


Nejčtenější za týden