Prezident Andrej Kiska sa nám práve vyfarbil
RSS

Prezident Andrej Kiska sa nám práve vyfarbil

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa nám vyfarbil Pred niekoľkými minútami takto na sociálnej sieti deklaroval svoj postoj k blížiacim sa prezidentským voľbám a ukázal nám svojho favorita z radov politickej strany Progresívne Slovensko.
Musel, nedalo mu.
Nie, že by sme všetci na to nečakali a nevedeli kto je ten vyvolený, ale Kiska cítil potrebu rozptýliť všetky prípadné ilúzie o jeho nadstraníckosti a nestrannosti. Toto trápne a neprofesionálne gesto pôsobí o to smiešnejšie, že prichádza niekoľko hodín po tom ako sa proti kandidátka pokúsila vymaniť spod kiskovho vplyvu a naznačila, že sa s Kiskom v budúcej politike nepočíta.
Včera, v debate denníkaN sa známa novinárka Monika Tódová spýtala, či by Kiska aj po svojom daňovom delikte mal zostať v straníckej politike. Čaputová odpovedala, že ona by sa stiahla.
„Ja by som do politiky nešla, hoci si ho ako politika vážim. Pre mňa  by to bola prekážka,“ vyhlásila Čaputová.
Toto je dosť zaujímavá, no očakávaná reakcia. Čaputová sa tým pomerne ostro vyhranila voči súčasnému prezidentovi, hoci ešte niekoľko dní dozadu tvrdila všetkým, že Kiska je jej vzorom a chce pokračovať v jeho šľapajách.
Čo sa teda zmenilo?
V prvom rade si treba uvedomiť, že Zuzana Čaputová je stranícka kandidátka. Jej stranou je kontroverzná  ultraliberálna fanatická strana Progresívne Slovensko, ktorej je podpredsedníčkou. Tejto mimoparlamentnej strane robil doteraz reklamu a užitočného idiota pán prezident Andrej Kiska a očakávalo sa, že po skončení jeho pôsobnosti v úrade sa sám Kiska postaví na jej čelo a povedie stranu pod zástavou „slušnosti“ do volieb. Tým, že sa Čaputovej a Progresívnemu Slovensku podarilo z predvolebnej kampane „odpárať“ Mistríka, dostalo sa jej nebývalého priestoru v médiách, otvorili sa pre ňu koridor k víťazstvu. Dostali sa do štádia, kedy sa Kiska  so svojimi daňovými a pozemkovými problémami stal pre Čaputovú toxický. Spájanie s ním jej skôr škodí ako pomáha.
Pomerne presne to pomenoval a predpovedal vo svojom komentári na tento týždeň aj politológ Roman Michelko, tu
Po tom, čo progresívci nepostavili na svoju kandidátku do europarlamentu žiadneho človeka z prezidentského paláca – Bútoru, Krpelana či Baťa, a po vyjadrení Čaputovej, jasnému posolsvu smerom ku Kiskovi, že sa s ním ďalej neráta, je Kiskova karikatúra s prilepeným odkazom „Volím Čaputovú“ iba trápnym, vlezlým gestom, snahou sa vtierať a vnucovať niekomu, kto už o neho nejaví záujem. Smiešnym, zúfalým otravovaním voličov, prejavom nekompetentnosti. A naivným nepochopením toho, že Kiska dnes nikoho nezaujíma a progresívci už majú Kisku nového – Čaputovú.
The post Prezident Andrej Kiska sa nám práve vyfarbil appeared first on Slobodný Výber .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější