Lajčák: Wang I vylúčil, že by čínska vláda využívala Huawei ako “zadné vrátka”
pravdive+seznam

Lajčák: Wang I vylúčil, že by čínska vláda využívala Huawei ako “zadné vrátka”

Brusel/Bratislava 18. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Európska únia si potrebuje zadefinovať svoj vzťah k Číne. Týmito slovami opísal slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák podstatu pondelňajších rokovaní šéfov diplomacií krajín EÚ s čínskym ministrom zahraničných vecí Wang Im v Bruseli
Na snímke Miroslav Lajčák
Lajčák pripomenul, že Rada EÚ pre zahraničné veci už po druhý raz rokovala o vzťahoch s Čínou, a spresnil, že o tejto téme budú koncom týždňa rokovať aj hlavy vlád a štátov na summite v Bruseli (21. – 22. 3.).
“To je v poriadku, lebo Čína je globálny hráč a EÚ si potrebuje zadefinovať svoj vzťah k Číne,” skonštatoval Lajčák. Dodal, že z pohľadu Európanov sú veci, kde EÚ s Čínou dobre spolupracuje a potrebuje ju, sú však aj otázky, kde sa názory oboch strán rozchádzajú. Podľa jeho slov bolo pondelňajšie rokovanie s Wang Im konštruktívne a rozsiahle, pričom čínsky hosť bol “veľmi otvorený a konkrétny” a vôbec po prvý raz sa stalo, že bol účastníkom pracovného obedu Rady ministrov. “Ten rozhovor bol krok vpred, pokiaľ ide o naše vzťahy, a vyjasnili sme si našu európsku filozofiu,” opísal rokovania Lajčák.
Na otázku TASR, či Wang I loboval za záujmy čínskych firiem na európskom trhu, keď rastie nedôvera napríklad voči technologickej spoločnosti Huawei, Lajčák potvrdil, že šéf čínskej diplomacie v prvom rade zdôraznil, že ide o firmu, ktorá je na 100 percent v súkromných rukách.
“Vylúčil, že by existovali zadné vrátka, cez ktoré by čínska vláda mohla získavať dáta a údaje prostredníctvom tejto firmy,” spresnil Lajčák. Dodal, že Wang I požiadal svojich partnerov, aby EÚ nemala “dvojaký štandard” a pristupovala k tejto firme tak, ako pristupuje k ostatným zahraničným firmám.
 
Príspevok Lajčák: Wang I vylúčil, že by čínska vláda využívala Huawei ako “zadné vrátka” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější