WHO plánuje zřídit ve Švýcarsku globální knihovnu patogenů
RSS
Získejte až 50 % z každého nákupu zpět ve více než 1261 obchodech

WHO plánuje zřídit ve Švýcarsku globální knihovnu patogenů


Laboratoř, ve které by měly být postupně soustředěny veškeré patogeny, ovšem nebude sloužit pouze jako místo, kde se budou patogeny skladovat, ale právě odtud by měly být tyto patogeny poskytovány pro účely výzkumů jednotlivým zemím.







WHO sice tvrdí, že jde o výzkum léků či vakcín, ale je předem jasné, že žádná země by nepřiznala, že má zájem například o vývoj biologické zbraně.
Další věcí je nedůvěryhodnost WHO, která se snažila docílit schválení velmi diktátorských dokumentů, jejichž schválení by vedlo k totálnímu ovládnutí celosvětového zdravotnictví jedinou – nikým nevolenou – organizací.
V budoucnu chce WHO centrálně shromažďovat patogeny a distribuovat je po celém světě – a ze všech míst k tomu  právě  neutrální Švýcarsko otevírá dveře.
Co zní jako zápletka dystopického thrilleru, je už dávno realitou: V poklidném městečku Spiez u Thunského jezera je pandemická laboratoř již dávno realitou .
Systém BioHub: WHO ukládá viry v alpské oblasti
Pod rouškou „globální zdravotní bezpečnosti“ spustila WHO ve Švýcarsku tzv. systém BioHub.
Cílem je centrálně ukládat infekční vzorky s pandemickým potenciálem a v budoucnu je zpřístupnit vybraným státům nebo farmaceutickým společnostem – údajně proto, aby se umožnil rychlejší vývoj vakcín a testů.
Od května 2021 slouží jako první zařízení BioHub vysoce zabezpečená laboratoř ve Spiezu. Laboratoř patří Federálnímu úřadu pro civilní ochranu a specializuje se na biologická, chemická a jaderná nebezpečí.
Přístup je udělován na základě zvláštních dohod – bez jakékoli parlamentní kontroly nebo veřejné debaty.
Asociace WIR bije na poplach
Švýcarské sdružení   WIR  spolupráci ostře kritizuje. WHO zde jedná sama poté, co globální „ pandemická smlouva “ a tzv. systém PABS (Pathogen Access and Benefit Sharing) politicky selhaly.
Místo demokraticky legitimizovaných dohod se nyní zavádí „alternativní pandemický systém“ prostřednictvím tajných smluv se státy, které se řídí dohodami, jako je Švýcarsko.
„Bez demokratické kontroly se zde vytvářejí nebezpečné precedenty,“ uvedla asociace. V budoucnu bude WHO moci shromažďovat a distribuovat patogeny dle libosti – daleko od jakékoli mezinárodněprávní povinnosti.
Co se vlastně připravuje v laboratoři ve Spiezu?
Oficiálně systém BioHub slouží rychlé a bezpečné výměně biologického materiálu. Ale WHO pouze rozhoduje o tom, kdo bude mít přístup – a za jakým účelem. Kontrola ze strany národních parlamentů nebo nezávislých etických orgánů? Nic.
Kolik a které patogeny jsou v současné době uloženy v laboratoři ve Spiezu, není veřejně známo. WHO hovoří o „pilotních projektech“ a chválí Švýcarsko jako „spolehlivého partnera.“
Ale nikdo mimo kruhy představitelů WHO a vládních úředníků přesně neví, co se tam připravuje…
 
 


Ohodnoťte tento příspěvek!



[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]















Nejčtenější za týden