Antarktida a Arktida jsou oblíbeným tématem klimaalarmistů, kteří tvrdí, že oba póly roztávají a ledovce ubývají. Mezitím se objevují nové informace, které tato tvrzení jasně popírají.
Co se týká Antarktidy, tak v této souvislosti byly již dříve provedeny zajímavé studie, které propagandě klimatické apokalypsy příliš nepřispívají.
Jedna z těchto studií před časem potvrdila, že Antarktida má asi tolik ledu j ako v roce 1966 a v další se uvádí, že se šelfový ledovec Antarktidy během 10 let zvětšil o 661 gigatun.
Ovšem i po těchto asi dva roky starých studiích pokračují klimatičtí alarmisté ve svých poplašných zprávách. Ty jim nyní nabourává nedávná studie, která potvrdila, že ledový příkrov v Antarktidě výrazně roste .
Vědci z Univerzity Tongji v Šanghaji podle deníku Daily Mail zjistili, že se desetiletí trvající trend tání antarktického ledového příkrovu obrátil: Mezi lety 2021 a 2023 se led v regionu výrazně zvýšil.
Příčinou bylo neobvykle silné sněžení, které vedlo k tvorbě velkého množství čerstvého ledu. Studie ukazuje, že tento efekt snížil vzestup hladiny moří na celém světě o téměř 15 procent, což je znatelný rozdíl.
Klimaalarmisté však nadále straší „potopenými ostrovy“ a podobnými nesmysly.
Pro srovnání: V předchozích 20 letech Antarktida ztrácela ročně přibližně 120 miliard tun ledu. Mezi lety 2021 a 2023 ročně přibylo přibližně 108 miliard tun ledu.
Vědci však zdůrazňují, že tento nárůst může být dočasný a způsobený měnícími se povětrnostními cykly, které by se v budoucnu mohly obrátit.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5 ]