Muslimští vězni zřizují v britských věznicích šaría soudy
RSS

Muslimští vězni zřizují v britských věznicích šaría soudy

V případě Britanistánu není otázka zda, ale kdy bude islamizován. Už nyní na mnoha místech muslimové převažují a šaría je dlouhodobě dodržována nejen ve věznicích. Za vše hovoří i stále více muslimských starostů, včetně opakovaně zvoleného londýnského Khana.
Ve Velké Británii muslimští extremisté mění vězeňské bloky v islámské „no-go zóny“, kde se nemuslimští vězni obávají, že budou nuceni konvertovat. A co víc, muslimové využívají svého statusu „celebrity“ ve vězení k tomu, aby zřídili soudy šaría a trestali vězně bičováním, zatímco vznášejí falešná tvrzení o „rasismu“ a „islamofobii“ proti vězeňskému personálu, který se příliš bojí dát je do izolace.
Muslimští extremisté proměnili celý vězeňský blok v „no-go zónu“, protože ostatní vězni se tam odmítají přestěhovat kvůli obavám ze zastrašování.
Předáci vězeňských odborů údajně uvedli , že celá jednotka v HMP Gartree v Leicestershire se řídí právem šaría.


Nemuslimští vězni se údajně odmítli přestěhovat do jednotky C kvůli obavám, že je muslimské gangy donutí konvertovat, píše Deník Sun.
Zdroj řekl novinám: „Je na ně (nemuslimy) vyvíjen obrovský tlak, aby konvertovali, a hrozí jim násilím, pokud tak neučiní.“
„Muslimské gangy mají svá vlastní pravidla a používají právo šaría k řešení neshod.“
„Ve skutečnosti si ve vězení zřizují vlastní vězení.“
Zdroj dodal, že existují obvinění, že nemuslimové měli zakázáno se sprchovat nazí nebo umisťovat si  fotografie nahých žen ve svých celách.
Svaz údajně předal své obavy Národní službě pro správu pachatelů, která dohlíží na vězeňskou službu.
Mluvčí Vězeňské služby řekl: „Neexistují žádné důkazy, které by podpořily jakékoli z těchto tvrzení.“
„Ale nejsme spokojeni s možnými riziky, která islamistický extremismus představuje pro naše věznice. To je důvod, proč ministr zahraničí zadal naléhavý přezkum toho, jak vězeňský systém řeší tento problém.“
Vysoce postavení vězni ve věznicích, včetně Belmarsh a Whitemoor, se stylizují jako „emírové“ a využívají svého statusu „celebrity“ ve snaze převzít vězeňská křídla a radikalizovat uvězněné muslimy, jak uvedl nezávislý znalec teroristické legislativy Jonathan Hall.
„Vězni jsou vyloučeni ze sprch a kuchyní, pokud nedodržují halal dietu, zatímco „vymahači“ nutí vězně vykonávat „podřadné“ práce, jako je úklid cel,“ dodává pan Hall ve své zprávě, která má být v těchto dnech zveřejněna.
Ve vězení se v současné době nachází Baz Hockton, který se v roce 2020 pokusil zavraždit strážného, stejně jako vrah poslance Sira Davida Amesse Ali Harbi Ali.
Usiluje se také o to, aby zaměstnanci nemohli chodit na páteční modlitby, zatímco je prosazován přísný kodex – včetně „používání soudů šaría a trestů, včetně bičování“, říká Hall.
„Nemuslimy i strážné zcela neoprávněně viní z rasismu a islamofobie, aby „delegitimizovali“ svou autoritu, a oslabili jejich schopnost zastavit kontrolu teroristů nad životem ve vězení.“ Pan Hall zdůraznil, že mentalita „uvidíme se u soudu“ může odradit vězeňský personál od toho, aby džihádisty uvrhli do izolace.
Vězeňští důstojníci také apelují na samozvané „emíry“, aby udržovali „pořádek“ mezi vězni.
Lehce manipulovatelní vězni jsou také upláceni dary ve snaze přesvědčit je, aby šířili teror, až budou konečně propuštěni. K tomu dochází po sérii významných případů, včetně útoku na London Bridge v roce 2019. Terorista z London Bridge Usman Khan si tam také odpykal trest, než zabil dva lidi při teroristickém útoku v listopadu 2019.

V roce 2020 byl Brusthom Ziamani, který si odpykával 19letý trest za spiknutí s cílem useknout hlavu vojákovi, odsouzen za pokus o vraždu a za pokus o zabití důstojníka do věznice Whitemoor s maximální ostrahou.
Khairi Saadallah, který byl loni odsouzen na doživotí za vraždu tří mužů při teroristickém útoku v parku v Readingu, se spřátelil s radikálním kazatelem, když si odpykával dřívější trest odnětí svobody.
Sudesh Amman, usvědčený terorista, který ve vězení mluvil o svém přání zabít královnu a připojit se k Islámskému státu, pobodal dva lidi ve Streathamu v jižním Londýně pouhých deset dní poté, co byl propuštěn.
Zveřejnění zprávy přichází v době, kdy ministr spravedlnosti Dominic Raab odhalil, že uvězněným teroristům bude zabráněno v tom, aby si nárokovali „právo na socializaci“ podle nové britské Listiny práv.

Nebezpeční a vlivní fanatici budou rozděleni do specializovaných jednotek, aby jim zabránili šířit svoji nenávistnou ideologii – a také budou čelit tvrdému zákroku v případě stážností.
Raab řekl: „V našich věznicích zaujmeme rozhodnější přístup a nedovolíme, aby nás kulturní a náboženská citlivost odradila od toho, abychom v zárodku zadusili první známky teroristického rizika.“
Raab zdůraznil, že věznice „izolují více nejradikálnějších teroristů“, a dodal: „Naše Listina práv jim zabrání používat zákon o lidských právech k tomu, aby si nárokovali ‚právo na socializaci‘ ve vězení.“
V souladu s doporučeními pana Halla pan Raab uvedl, že proces pro předávání vězňů do separačních center bude posílen proti právním výzvám, aby se zajistilo, že nebudou moci zmařit krok z „triviálních důvodů“.
v britských věznicích muslimové převažují
Údaje z 31. března 2021 ukazují, že ve vězení bylo 157 osob klasifikovaných jako „islámští extremisté“, přičemž dalších 44 bylo kategorizováno jako „extrémní pravice“.
Ve stejný den se 98 (46 %) z 215 vězňů ve vazbě za trestné činy spojené s terorismem definovalo jako asijští nebo asijští Britové, 68 (32 %) jako běloši a 18 (8 %) jako černí nebo černí Britové.
Většina (73 %) vězňů ve vazbě za trestné činy související s terorismem se dne 31. března 2021 prohlásila za muslimy a 25 vězňů (12 %) bylo křesťanského vyznání.
Údaje pocházejí ze studie „Terorismus ve Velké Británii: statistiky“ – studie zveřejněné Knihovnou Dolní sněmovny v říjnu 2021. Ministerstvo vnitra klasifikuje teroristické vězně podle „ideologie“ ve vztahu k jejich členství v zakázaných skupinách podle těchto kritérií.

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ]


Nejčtenější za týden