ODMÍTÁME VLÁDNÍ RECEPTY NA ŘEŠENÍ ENERGETICKÉ KRIZE
RSS

ODMÍTÁME VLÁDNÍ RECEPTY NA ŘEŠENÍ ENERGETICKÉ KRIZE


Po měsících nečinnosti a podceňování naléhavosti problému vláda pod tlakem veřejnosti přichází – v rozporu se svými vlastními dřívějšími proklamacemi –  s návrhem na zastropování cen energií.


Vládní recepty považujeme za neúčinné a nebezpečné . Neúčinné proto, že neřeší příčinu exploze cen energií, a nebezpečné proto, že rozvrátí systém dodávek energií jak pro domácnosti, tak i pro podniky a pro instituce jako jsou školy, nemocnice, úřady a tisíce dalších.
Vláda se vyhýbá pojmenování a řešení skutečných příčin dnešní krize.  Tou je stupňující se nesmyslný boj s klimatem. Za nedotknutelný vláda i v dnešní situaci považuje projekt emisních povolenek, utlumování energetických kapacit, podporu ekonomicky nesmyslných opatření tzv. Green Dealu, což jsou všechno pravé příčiny raketového růstu cen energií, jehož jsme svědky.
Jedině v odstranění těchto iracionalit spočívá skutečné řešení situace, která hrozí krizí nejen ekonomickou, ale i politickou a sociální. Nic lepšího se vymyslet nedá, nic jiného fungovat nebude.
Musíme hledat řešení naše a pro nás.  Evropská řešení náš dnešní problém způsobila. Hledat opět cestu přes Brusel, jak navrhuje naše vláda, krizi jen prohloubí. Musíme nalézt odvahu a přestat si lhát.
ZdrojNejčtenější za týden