Ekologický aktivista – kdo to je?

Ekologický aktivista – kdo to je?

Kde se berou ekologičtí aktivisté? Proč je zrovna o tuto vědu takový zájem? Nebo jste někdy slyšeli i o matematických, fyzikálních nebo literárně-vědních aktivistech?

Ekologie je vědní obor zabývající se vztahem organismů a prostředí. Uvnitř ekologie je možno (a v současné době víceméně nutno) se na něco specializovat. Existuje autekologie všímající si jedinců, demekologie věnující se populacím, ekologie ekosystémová… Kdo chce vystudovat ekologii, musí zvládnout na solidní úrovni fyziku a chemii. Musí být dobrý ve vyšší matematice, aby mohl statisticky vyhodnocovat různé jevy, případně je matematicky modelovat. Ekolog potřebuje hodně vědět o organismech, které studuje, takže to máme nějakou tu fyziologii, u živočichů etologii a samozřejmě poznávání živých organismů. Bylo by trapné, kdyby ekolog prosazoval ochranu území kvůli běláskovi východnímu a on to byl ve skutečnosti náš nejhojnější bělásek řepkový. Jedním ze zaměření budoucích ekologů může být i ochrana životního prostředí – to chce nějaké to povědomí o zákonech, průmyslových technologiích, hydrologii, geologii, klimatologii, zkrátka je toho hodně.
No takže tohle všechno a ještě více musí budoucí ekologové na vysoké škole zvládnout. Proto klobouk dolů před tím, kolik u nás máme EKOLOGICKÝCH aktivistů, tedy nejspíše lidí, kteří opravdu rozumějí ekologii, že? Obávám se ale, že naši ekologičtí aktivisté ve skutečnosti studovali jen něčí názory na ksichtoknize, pardon, facebooku, a pak ještě možná fundraising a marxismus. Ty poslední dva obory ovšem mají nastudovány jen ti nejaktivnější, ostatní ekologičtí aktivisté si o tom něco přečtou na wikipedii a na ksichtoknize.
Nedávno proběhla „ekologická“ demonstrace středoškoláků za boj proti změnám klimatu. Netuším, jakou odezvu měla tato akce v Asii, Africe a v Latinské Americe, kde žije drtivá většina producentů skleníkových plynů. Jenom předpokládám, že se mladí ekologičtí aktivisté zavázali neviset nepřetržitě online na sociálních sítích a hudbě ze sluchátek. Že se zavázali omezit množství spotřeby kapučína a laté (dovoz kávy přes půl světa, pražení, mletí, vaření) nebo energy-drinků (výroba plechovek sežere spoustu energie). Nebo se svých energetický náročných zálib v zájmu planety nevzdají?
Upozornění: tento článek je krátký, abyste při jeho čtení nepotřebovali mnoho energie.
Zdroj
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější