Vojenské zpravodajství chce odposlouchávat všechny uživatele českého internetu, vojenská rozvědka má dostat zákonem nevídané pravomoci! Internetoví operátoři budou muset do svých sítí nasadit sondy na hromadný sběr a vyhodnocování dat, je to prý pro zvýše
pravdive+seznam

Vojenské zpravodajství chce odposlouchávat všechny uživatele českého internetu, vojenská rozvědka má dostat zákonem nevídané pravomoci! Internetoví operátoři budou muset do svých sítí nasadit sondy na hromadný sběr a vyhodnocování dat, je to prý pro zvýše

Vojenské zpravodajství chce odposlouchávat všechny uživatele českého internetu, vojenská rozvědka má dostat zákonem nevídané pravomoci! Internetoví operátoři budou muset do svých sítí nasadit sondy na hromadný sběr a vyhodnocování dat, je to prý pro zvýšení bezpečnosti občanů před hackerskými útoky na infrastrukturu státu! Proč ale místo posílení bezpečnosti elektráren se mají sondy nacházet u síťových operátorů s rezidenčními uživateli?
V dnešním vydání Lidových novin vyšel alarmující článek o tom, že Vojenské zpravodajství (VZ) skrze ministra obrany Lubomíra Metnara předložilo návrh novely zákona, který by udělil vojenské rozvědce nevídané pravomoci na hromadné odposlechy a hromadné shromažďování dat na internetu od všech občanů České republiky , a to 24 hodin denně. Návrh předpokládá, že by VZ zákonem mělo pravomoc nařídit všem poskytovatelům internetu v ČR, aby do svých sítí nainstalovali speciální sondy, které budou sledovat veškerý datový provoz v síti.
Vojenské zpravodajství tak bude moci nepřetržitě analyzovat veškerý datový provoz obyvatel České republiky. Toto opatření má zajistit, že když začne probíhat hackerský útok např. proti nějaké české elektrárně, vojenská rozvědka bude moci pomocí sondy v síti operátora tento útok odhalit a provést např. odvetná opatření. Alespoň takto je to předkládáno poslancům jako legenda toho, proč je třeba zákon přijmout. Problém je v tom, že je to celé podvod.
Lubomír Metnar, ministr obrany. V pozadí Andrej Babiš, premiér ČR.
Nainstalování sond do rezidenčních sítí českého internetu nemá nic společného s obranou české národní infrastruktury, ale jedná se o implementaci české verze amerického špionážního softwaru X-Key Score, který pracuje na úplně stejném principu jako sondy v rezidenčních sítích amerických (a nejen amerických) internetových operátorů. Tyto sondy fungují ve zjednodušeném výkladu jako datové filtry, které analyzují vybrané pakety směřující na vybrané servery a vybrané domény, kdy mnoho těchto serverů i v dnešní době nepoužívá SSL certifikát a zabezpečené HTPPS spojení.
Hromadný sběr dat z internetu o občanech ČR podle amerického modelu odhaleného Edwardem Snowdenem
Sonda tak umožní zachycovat nešifrované HTTP komunikace. Co je však mnohem důležitější, tyto sondy umí profilovat uživatele internetu v reálném čase. Sonda třeba zachytí uživatele, který načítá stránky webu, jenž se zabývá výrobou zbraní. Stránka může být i šifrovaná v transportu HTTPS, ale sondě stačí, kam a odkud pakety směřují, tzn. kdo z jaké IP adresy si prohlíží jaký konkrétní web. Existuje dokonce určitá pravděpodobnost, že se tento český systém stane součástí této americké celosvětové špionážní sítě X-Key Score. Data o českých “hrozbách” by se teoreticky vyhodnocovala dálkově v USA na serverech americké NSA.
Systém X-Key Score
Pomocí profilace lze potom vypočítat riziko radikalizace jedince, je možné osobu zahájit a rozpracovat, nasadit odposlechy v domácnosti atd. Program X-Key Score, který odhalil Edward Snowden, nabízí komplexní práci s velkými daty (Big Data) a umožňuje provádět profilaci hrozeb. Systém pracuje automaticky a odhalí osoby, které navštěvují závadové weby, ihned propojí systém s dalšími databázemi, např. karetních společností, kde systém odhalí, že osoba zaplatila kreditní kartou za nákupy chemikálií.
Další modul systému se napojí na databázi mobilního operátora a zobrazí hovory vytipované osoby a pomocí GPS snímače v chytrém telefonu i pohyb osoby za poslední dva měsíce. Systém potom všechny informace vyhodnotí a vypočte tzv. skóre bezpečnostní hrozby analyzované osoby na stupnici od 0 do 10, přičemž 0 je žádná hrozba, zatímco 10 je zaručená identifikace bezpečnostní hrozby.
Vyhodnocování hrozeb z hromadných dat je ve skutečností hromadná špionáž obyvatelstva v masovém měřítku
Nasazování těchto systémů do rezidenčních sítí operátorů internetu nemá s ochranou průmyslových objektů naprosto nic společného. Tyto objekty strategického určení za prvé nejsou vůbec do internetu připojeny a za druhé, systémy komunikace strategických objektů jsou šifrovány a mnohonásobně zabezpečeny proprietárními systémy ochrany.
Montovat sondy do internetových sítí domácích uživatelů internetu je obyčejná legalizace státem posvěceného špehování a šmírování celého národa po záminkou bezpečnosti před hackery , aby např. nevypnuli elektrárnu, jako se tomu prý stalo už jednou na Ukrajině. Pokud by někdo chtěl provést útok proti strategickému objektu v ČR na kybernetické úrovni, bude útok pocházet od sofistikovaného týmu hackerů a útok nebude proveden z rezidenčních sítí českých uživatelů internetu. Vždyť je to naprostý blábol a nesmysl.
Provoz systému by zřejmě zajišťovalo NCKO pod křídly armády.
Pravým úkolem těchto sond bude špehování a sledování lidí a osob v České republice, kteří se politicky a aktivisticky staví proti členství ČR v NATO, dále osoby navštěvující tzv. pro-ruské weby, stejně tak volič tzv. alternativních a nesystémových politických stran a v souvislosti s operací Gladio půjde o monitoring těch volných radikálů ve společnosti, které se nepodařilo zmoderovat a začlenit do některé ze stran řízené opozice v ČR. I přes veškerou účinnost procesu Gladio zůstane ve společnosti určitý počet lidí, které se nepovede umírnit a tyto kádry bude tedy potřeba nepřetržitě sledovat.
Profilace vnitřního nepřítele za pomoci sběru veškerých dat na českém internetu
Nelze jednotlivě pátrat, kdo je a kdo není radikál, ale je možné nasadit do českého internetu sondy, které to budou hlídat a vyhodnocovat samy a automaticky. V tomto spočívá hlavní hrozba pro všechny skutečné a pravé vlastence, protože mnoho z nich se netají svými názory, ale zatím nebylo možné je nijak sledovat. Jenže po nasazení těchto sond do sítí českých poskytovatelů internetu se všechno změní.
Historie VZ.
Novela zákona vyvolala podle LN bouři zejména v dalších tajných službách ČR, hlavně v BIS, ale také v ÚZIS, tedy civilní rozvědce. Vadí jim, že VZ by shromažďovalo data o občanech solitérně bez toho, aby se o data dělilo s dalšími tajnými službami. A stejně tak vadí i to, že Vojenské zpravodajství by na základě této novely operovalo čistě pod kontrolou ministra obrany Lubomíra Metnara (Hnutí ANO), zatímco ostatní tajné služby jsou dozorovány vládou a premiérem. Existuje určitá obava, že by Vojenské zpravodajství mohlo špehovat na politickou objednávku politické konkurenty Hnutí ANO, protože takto masivní sběry informací od všech obyvatel ČR je činnost, která je velice nebezpečná a zneužitelná.
Pouze se však ukazuje, že 30 let po Sametu se i z ČR stává totalitní stát, který bude prolezlý špiclováním, šmírováním, sledováním, odposlechy a sběry informací o všech občanech. A občanům to bude jedno, protože jim nevadí, když jim někdo čte (nebo dokonce zahazuje a nedoručuje) emaily, odposlouchává nepřetržitě telefon a podle slov potom telefon zobrazuje v mobilu příslušné reklamy.
Nikomu už ani nevadí, že soukromé fotky nafocené v telefonu se odesílají do světa, aplikace, kterým jste to dovolili, si je stahují a odesílají, ani o tom nevíte. Soukromí vlastně už ani neexistuje, zůstává jenom jakási vágně definovaná iluze soukromí, protože v digitálním věku nikdo ani soukromí nechrání, když dává na Facebook úplně všechno. Není potom divu, že celé schéma jde mnohem dál a vojáci chtějí sledovat celý český internet. Dohlížet na to bude ministr obrany.
-VK-
Šéfredaktor AE News
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější