Sýrie: V táboře al-Hol vyrůstá nová generace džihádistů ISIS
RSS

Sýrie: V táboře al-Hol vyrůstá nová generace džihádistů ISIS

I když se říká, že byl v roce 2019 ISIS rozprášen, tak ve skutečnosti tomu tak není. Někteří džihádisté odešli bojovat do Afriky, další se rozhodli odejít do Evropy, kde působí coby spící buňky a jiní se usadili na Tureckem okupovaném území Sýrie.
Část džihádistů také končila v kurdských vězeních, odkud již – především díky Turkům – většina dávno uprchla, ženy s dětmi pak skončily v táborech al Hol a Roj. Některé evropské země si již své džihádistky s jejich potomky odvezly, mnohé tam však zůstávají. Pochází z různých zemí světa, ale společný jim je jejich fanatismus, ve kterém vychovávají i své potomky.
Vzhledem k tomu, že v roce 2019 byly do tábora umístěny ženy s nezletilými dětmi, mnohé děti již dorostly do – alespoň na islámské poměry – dospělého věku. Další děti se zde narodily. Všichni tito potomci džihádistek z ISIS jsou stejní fanatici jako jejich matky, či možná dokonce i větší.
Farhad Shami , mluvčí Syrských demokratických sil (SDF), říká, že nová generace džihádistů vyrůstá v táborech al-Hol a Roj, kde sídlí příbuzní bojovníků ISIS pod dohledem arabsko-kurdských sil. Varuje před pokusy ISIS vzkřísit se prostřednictvím tábora al-Hol, protože 3. generace džihádistů v táboře al-Hol je nebezpečnější než ISIS.
Al-Hol je popisován jako „školka džihádistů“ kvůli džihádistické ideologii udržované zejména ženami z ISIS, které vštěpují nenávist k bezvěrcům dětem přítomným v táboře a masakrují ty, kteří se nechovají podle práva šaría.
Farhad Shami dodal: „Tyto děti se narodily při příchodu jejich rodin do tábora v roce 2019 a nyní představují třetí generaci v táboře. Podle humanitárních organizací se zde každý měsíc narodí 60 dětí ISIS. Mezi lety 2019 a 2022 se narodilo 1 000 až 800 dětí ISIS. Tyto děti ISIS útočí kameny na novináře, instituce a lidi, kteří jim poskytují logistiku. Když se k nim obrátí, udělají rukama znamení ISIS a řeknou: „my vás zmasakrujeme.“ Je to nebezpečné. Tato generace, která vyrostla v nenávisti, se snaží pomstít za své otce, rodiče a emíry.“
Na to, jak to v táboře vypadalo asi před dvěma lety, se můžete podívat ve videu níže. Povšimněte si, že při návštěvě tábora al Hol musel mít reportér neprůstřelnou vestu, neboť se tam často střílí, ve druhém táboře Roj, kde jsou také ženy z ISIS, ale již ne tak fanatické (většinou jde o ženy, které se chtějí vrátit domů, ale jejich země je odmítají), je bez vesty (video je anglicky):

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Sýrie: V táboře al-Hol vyrůstá nová generace džihádistů ISIS se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden