OPEC a Saúdská Arábie odmítly Trumpovo prohlášení o jednáních o snížení cen ropy
pravdive+seznam

OPEC a Saúdská Arábie odmítly Trumpovo prohlášení o jednáních o snížení cen ropy

Představitelé Organizace zemí exportujících ropu (OPEC), stejně jako vedení Saúdské Arábie, vydali prohlášení, že s Trumpem nejednali o snížení cen ropy.
Prezident USA Donald Trump pokračuje v pokusech o nátlak na ropný trh a ovlivnění cen. V pátek 26.dubna se mu částečně podařilo dosáhnout tohoto cíle pomocí řečí o „telefonátu s OPEC“ a „žádosti o snížení cen“. Podle vlastních slov, údajně zavolal do OPEC a řekl: „Musíte snížit ceny. Musíte je snížit“.
Příslušné prohlášení bylo publikováno na US vládním webu.
Po tomto prohlášení proběhlo na ropném trhu poměrně významné snížení cen. Futures na ropu značky Brent na Mezikontinentální burze (ICE) s dodáním v červnu klesly o 3,3 % na úroveň 71,86 dolarů za barel. Futures na ropu značky WTI na newyorské burze (NYMEX) s dodáním v červnu se snížily o 2,9 % na 63,30 dolarů.
Nicméně, dle údajů „Wall Street Journal“ (WSJ), na které se odvolala mj. stanice „CNBC“, představitelé jak OPEC, tak i Saudské Arábie oznámili, že žádné telefonické rozhovory „o snížení cen ropy“ s Trumpem neměli.
Poznamenává se, že zdroje WSJ sdělily, že generální tajemník OPEC Mohammed Barkindo žádný telefonát s Trumpem neměl, a stejně tak ani princ Muhammad bin Salman. Ministr ropy Venezuely Manuel Quevedo, který je aktuálně předsedou konference OPEC, rovněž, dle informace WSJ, s prezidentem USA nehovořil.
Trump zareagoval na objevení se dané informace tím, že na své twitterové stránce nechal zveřejnit prohlášení, že „hovořil se Saúdskou Arábií a dalšími“ o zvýšení sazeb ropy. V prohlášení se rovněž píše, že „všichni souhlasili“. Trump přitom neupřesnil, s kým konkrétně v Saúdské Arábii „hovořil“ a s čím konkrétně „všichni souhlasili“.
 
Donald J. Trump
✔ @realDonaldTrump
“ Spoke to Saudi Arabia and others about increasing oil flow. All are in agreement. The California tax on gasoline is causing big problems on pricing for that state. Speak to your Governor about reducing. Economic numbers, 3.2% GDP for what is often worst quarter, looking good!”
20:31 – 26 апр. 2019 г.
Toto Trumpovo prohlášení odporuje i komentářům ministra energetiky Saúdské Arábie Khálida Al- Falíha. Ve středu 24. dubna prohlásil, že „Saúdská Arábie se v blízké době nechystá zvyšovat těžbu ropy“.

Dosažením přechodného snížení cen ropy během pátečního obchodování Trump riskuje podkopání důvěry ke svým dalším prohlášením o vedení jakýchkoli „jednání“.
Zdroj: Vesti
Překlad: st.hroch 190428
//
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější