Princ Charles chválí nové masky pro krávy, chrání prý klima
RSS

Princ Charles chválí nové masky pro krávy, chrání prý klima

I tak může vypadat degenerace šlechty. Nadšení z týrání zvířat, kterým údajně zachraňujeme planetu. Využití tohoto vynálezu se jistě rádi ujmou nejen ve Velké Británii, kde byl s takovým nadšením přijat, ale i v Německu, kde již před časem vyrobili přístroj na měření prdů krav, aby zjistili, jakou každá kráva zanechává uhlíkovou stopu…
„Tím, že budou krávy nuceny nosit masky, bude metan přeměněn na vodní páru a oxid uhličitý – a to údajně pomůže zpomalit změnu klimatu“ , chválil nový vynález britský princ Charles.
Organizace pro práva zvířat PETA zároveň princovo prohlášení odsuzuje a říká, že by se měl stydět, že o této myšlence vůbec uvažoval.
Ve Velké Británii startup Zelp společně s jedním z největších producentů masa v zemi vyrobil to, co považuje za krok vpřed v „boji proti klimatu“. Krávy produkují jak metan, tak oxid uhličitý, což ovlivňuje klima a vzhledem k velkému počtu stád dobytka musí na světě mnoho emisí pocházet od krav. Jedním z řešení, které bylo nyní představeno, je přinutit krávy nosit speciální masky.
 

Metan vychází z krávy při říhání, a proto byl nyní vytvořen nový vynález, který přemění metan na oxid uhličitý a vodní páru. Vynález je forma ohlávky, ve které je vpředu druh masky, která pokrývá nozdry krávy. Když kráva vydechne, maska by měla zachytit metanový plyn a přeměnit ho.
Společnost říká, že dosud se jí podařilo díky maskám snížit produkci metanu u krav o 53 procent, ale doufá, že v příštím roce dosáhne 60 procent.
Vynález byl jedním ze čtyř, které vyhrály cenu ve výši 50 000 € pro Royal College of Art provozovanou Terra Carta Design Lab ve Velké Británii. Na panelu soutěže byl princ Charles, který vynález ocenil a řekl, že je „fascinující“.
„V důsledku toho mohu jen doufat, že budeme mít větší šanci vyhrát tento boj v kratším čase,“ řekl vynálezcům.
Organizace pro práva zvířat PETA zároveň velmi tvrdě kritizuje vynález a také  prince Charlese za jeho chválu.
„Můžete to odepsat jako krutý vtip, ale pravda je taková že nutíte krávy nosit tlusté plastové obličejové masky,“  řekla ředitelka PETA Elisa Allen. „Princ z Walesu by se měl stydět, že toto středověké zařízení ocenil, místo aby ho odsoudil.“
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ]


Nejčtenější za týden