EU zdvojnásobí dovoz plynu z Ázerbájdžánu, který právě útočí na Arménce
RSS

EU zdvojnásobí dovoz plynu z Ázerbájdžánu, který právě útočí na Arménce

Další výraz nebetyčného pokrytectví, kdy deset agresorů podporujeme, abychom mohli jednoho odsoudit. Tedy zatímco EU uvalila protievropské sankce na plyn z Ruska za to, že Rusko útočí na území Ukrajiny, jde se poklonit před Ázerbájdžánským útočníkem a o chybějící plyn ho málem s hlubokou poklonou poníženě poprosí.
V posledních dnech se opět vyostřily útoky Ázerbájdžánu na Arménii, navíc podporované Tureckem a Arménie již hlásí mrtvé civilisty na bombardovaném území. To ovšem očividně pokrytecké EU nevadí. Útočí-li EU přátelský agresor, je vše v naprostém pořádku, ale pokud útočí EU (či spíše USA) nepohodlný agresor, je oheň na střeše.
Připomínám, že Ázerbájdžán napadl Arménii již před dvěma lety. Po relativně krátké, avšak kruté válce , kdy Ázerbájdžán anektoval kus Arménie, se situace zklidnila spíš jen na oko. Ázerbájdžán na Arménii občas i přesto útočil a letos v zimě zastavil plyn do části země, takže lidé si nemohli zatopit. Různé další incidenty vyvrcholily bombardováním začátkem tohoto týdne, kterým zřejmě začala další válka.
Ursula von der Leyenová zadržuje ruský plyn, ale zdvojnásobuje dovoz z Ázerbájdžánu, zločinecké země. Nutno říci, že během útoku muslimů na Arménii v roce 2020 nehnula ani prstem. 
Ázerbájdžánský vývoz plynu do Evropy letos vyskočil o více než 30 %, oznámilo v pondělí Baku a stalo se jedním z náhradních dodavatelů starého kontinentu, kteří se chtějí obejít bez Ruska.
Ázerbájdžán, kavkazská země bohatá na plyn, „dodala do Evropy 7,3 miliardy metrů krychlových plynu v prvních osmi měsících roku 2022,“ oznámil na Twitteru ázerbájdžánský ministr energetiky Parviz.
Celkem Baku v roce 2022 dodá do Evropy 12 miliard metrů krychlových plynu, což je objem o 31 % vyšší než množství dodané v loňském roce, uvádí stejný zdroj.
V červenci odcestovala šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová do Ázerbájdžánu, aby přesvědčila Baku, aby dodávalo více plynu do Evropy,  která se v konfliktu na Ukrajině snaží snížit svou závislost na ruském plynu.
Von der Leyenová a ázerbájdžánský prezident Ilham Aliev se dohodli na zdvojnásobení objemu plynu prodaného do Evropy Baku během několika let.
Je jasné, že pokud bychom měli odmítat obchodovat se všemi agresory, tak by zřejmě náš zahraniční obchod zcela „zamrzl.“ Pak ovšem nedává smysl selektivně některým nadbíhat, jiným dokonce při agresi pomáhat a další sankcionovat. A to ještě tak, že sankce ve finále poškodí víc nás než onoho údajně sankcionovaného…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek EU zdvojnásobí dovoz plynu z Ázerbájdžánu, který právě útočí na Arménce se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden