Advokátska kancelária Čarnogurský ULC vyzýva RTVS, aby prestala spolupracovať s kontroverzným publicistom Havranom
RSS

Advokátska kancelária Čarnogurský ULC vyzýva RTVS, aby prestala spolupracovať s kontroverzným publicistom Havranom

Bratislava 10. mája 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Advokát Ján Čarnogurský ml., ktorý vyhlásil, že na Slovensku pôsobí organizovaná skupina snažiaca sa diskreditovať cirkev najnovšia v liste vyzýva RTVS, aby nespolupracovala s moderátorom Michalom Havranom, ktorý mal v komentári pre denník SME hanobiť katolícke náboženstvo, vieru a jej predstaviteľov. Prípad vyšetruje NAKA (viac v článku ).
Na snímke Michal Havran
“Naša advokátska kancelária podala opakovaný podnet na Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS), aby RTVS zrušila spoluprácu s pánom Michalom Havranom. Pán Michal Havran publikoval dňa 27. júna 2018 v denníku SME článok pod názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“, v ktorom závažným spôsobom hanobil Katolícku cirkev a zverejnil mnohé ďalšie protikresťanské nenávistné prejavy,” uvádza vo vyhlásení advokátska kancelária.
Ján Čarnogurský ml. dodáva, že Tlačovo-digitálna Rada SR v tomto prípade právoplatne rozhodla, že zverejnením uvedeného článku bol porušený Etický kódex novinára. “Rozhodujúce je taktiež, že následne vyšetrovateľ NAKA začal trestné stíhanie v predmetnej veci. RTVS sa doteraz vehementne k Etickému kódexu novinára hlásila, dokonca na jeho základe rozviazala spoluprácu s redaktorkou pani Kristínou Kormúthovou. Na svojej web stránke uvádza, že údajne dodržiavanie Etického kódexu vyžaduje od všetkých svojich spolupracovníkov.”
Na snímke Ján Čarnogurský ml.
Dodáva, že RTVS predchádzajúcu výzvu na zrušenie spolupráce s Havranom odignorovala, s odôvodnením, že je nezávislá od etických alebo podobných noriem, či kódexov, najmä od Etického kódexu novinára. “V tom čase ešte trestné stíhanie vo veci nebolo začaté. K dnešnému dňu však je zrejmé, že v predmetnej veci nerozhodla iba Tlačovodigitálna rada SR, ale aj príslušný vyšetrovateľ NAKA, ktorý začal vo veci trestné stíhanie, a to z dôvodu hanobenia národa, rasy a presvedčenia podľa § 423 Trestného zákona a ohovárania podľa § 373 Trestného zákona.”
“Z takýchto závažných dôvodov žiadame, aby RTVS okamžite ukončila spoluprácu s pánom Michalom Havranom. Vynakladanie peňazí zo štátneho rozpočtu na platenie honorárov extrémistu ako je pán Havran je nielen nemorálne, ale aj v rozpore s platnými právnymi predpismi, ktorými je RTVS viazaná . Uplatňovanie dvojakých štandardov v prípade pána Michala Havrana môže mať negatívne následky, presahujúce predmetný prípad. Spoločnosť s dvojakým prístupom k etike, morálke a zákonu zanikne.”
Jaroslav Zajac
 
Príspevok Advokátska kancelária Čarnogurský ULC vyzýva RTVS, aby prestala spolupracovať s kontroverzným publicistom Havranom zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější