O povinnosti uvádzať pôvod mäsa v reštauráciách sa bude rokovať v júni
pravdive+seznam

O povinnosti uvádzať pôvod mäsa v reštauráciách sa bude rokovať v júni

Bratislava 10. mája 2019 (SITA)
 
Poslanci parlamentu v piatok stiahli z aktuálneho rokovania dva body schváleného programu, ktoré sa týkali povinnosti uvádzať pôvod mäsa v zariadeniach verejného stravovania. Konkrétne išlo o návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia od poslankyne Evy Antošovej z SNS a novelu zákona o potravinách z dielne Most-Híd
Ilustračné foto
Rozprava o týchto dvoch novelách mala pôvodne byť na májovej schôdzi zlúčená. Dôvodom stiahnutia týchto noviel zákonov je podľa poslanca NR SR za Most-Híd Petra Antala plánované spojenie oboch návrhov do jedného návrhu na najbližšej parlamentnej schôdzi.
“Je nevyhnutné, aby spotrebiteľ disponoval informáciou o pôvode mäsa, z ktorého konkrétna prevádzka spoločného stravovania pripravuje pokrmy, aby vedel urobiť svoje obchodné rozhodnutie aj podľa ďalších informácií,” uviedla Eva Antošová z SNS. Novela, ktorú navrhovala samostatne Eva Antošová, mala reagovať na opakované kauzy pri dovozoch mäsa. “V prípade predaja mäsa v maloobchode sa o pôvode mäsa spotrebiteľ jednoducho dozvie, keďže ide o povinný údaj na etikete. Rozdielna situácia však nastáva v zariadeniach spoločného stravovania. Tu existuje síce právo spotrebiteľa informovať sa na pôvod mäsa, z ktorého bol pokrm pripravený, avšak táto informácia je zväčša len ústna, t.j. priamo na mieste neoveriteľná,” dodala Antošová.
Strana Most-Híd zas vo svojom návrhu upozorňovala, že cieľom predkladanej úpravy nie je znevýhodniť mäso pôvodom z iných členských štátov alebo z tretích krajín. “Samotné rozhodnutie spotrebiteľa o tom, či si pokrm alebo jedlo obsahujúce mäso z danej krajiny vyberie, je otázkou konkrétnych spotrebiteľských preferencií. Pôvod mäsa z iného členského štátu alebo z tretej krajiny môže voľbu spotrebiteľa ovplyvniť pozitívne, najmä ak ide o krajinu, ktorá je známa produkciou veľmi kvalitného mäsa,” spresnila strana Most-Híd.
Príspevok O povinnosti uvádzať pôvod mäsa v reštauráciách sa bude rokovať v júni zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější