Švédsko: 12 ekoteroristů bylo obviněno z blokády sanitky s pacientem ve vážném stavu (video)
RSS

Švédsko: 12 ekoteroristů bylo obviněno z blokády sanitky s pacientem ve vážném stavu (video)

Demonstrace ekoteroristů po celé Evropě se stupňují a jejich nátlakové akce způsobují stále větší škody. Přírodě a klimatu tím sice nijak nepomohou, ale štědré dary od jejich velmi bohatých mecenášů za to zřejmě stojí.
Ekoteroristům vesměs jejich sabotáže prochází, neboť jsou v zásadě oporou systému. Policisté k nim vždy přistupují „v rukavičkách“ a jen výjimečně jim hrozí něco horšího než krátký výslech. Přitom již vícekrát došlo někde v Evropě k tomu, že ekoteroristé zablokovali na dlouhé hodiny nejen osobní auta či veřejnou dopravu, ale dokonce i sanitku s pacientem.
Nyní byla za takovýto počin konečně obžalována první extremistická skupina, která ve Švédsku dokonce zablokovala sanitku s pacientem ve vážném stavu. I kdyby dostali ekoteroristé pouhé podmínky, stále by to byl jistý průlom, neboť by byli prvními, kdo je v Evropě za podobný čin potrestán před soudem. Minimálně je to první případ, kdy takováto skupina ekoteroristů skončila ve vazbě….
Klimatičtí extrémisté, kteří blokovali provoz, včetně sanitky, která vezla pacienta s prioritou 1 do nemocnice Karolinska ve Stockholmu, byli stíháni pro podezření ze sabotáže. Z vyšetřování vyplývá, že pacient v sanitce byl vážně nemocný. Klimatičtí extrémisté se při výsleších hájí tím, že se snaží „zachránit planetu“.
Jednalo se o klimatické extrémisty ze skupin Restore Wetlands, Extinction Rebellion a Climate Alliance, kteří 29. srpna zablokovali jižní pruh na dálnici E4 přes Stockholm těsně před sjezdem k nemocnici Karolinska.
Zdravotník Ronny Bergqvist byl v jedné ze sanitek, které uvízly v dopravním chaosu v Karolinska v důsledku blokování klimatických extremistů. V sanitce měl Bergqvist   pacienta s prioritou 1   – tedy oběť nehody nebo někoho s život ohrožujícími příznaky.
„Po celou dobu jsme měli puštěnou sirénu a modrá světla, abychom dali najevo, že máme v autě pacienta v život ohrožujícím stavu. Ale oni se ani nepohnuli,“ řekl zdravotník.

När ambulansen till slut kom igenom Putins armé. pic.twitter.com/v2mHmrSNCI
— Birger Svensk (@DrSvensk) August 29, 2022

Ve čtvrtek bylo obviněno dvanáct lidí podezřelých ze sabotáže.  Z protokolu předběžného vyšetření vyplývá, že pacient byl vážně nemocný a také zemřel.  Podle žalobkyně Mariny Ivic je ale informace v předběžné vyšetřovací zprávě, že pacient zemřel, nesprávná.
Devět z dvanácti podezřelých je nyní ve vazbě. Klimatičtí extrémisté jsou ve věku od 24 do 70 let a popírají jakýkoli zločin.  Při policejních výsleších několik podezřelých říká, že se snaží „zachránit planetu“.
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Švédsko: 12 ekoteroristů bylo obviněno z blokády sanitky s pacientem ve vážném stavu (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden