Ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin pohrozil, že Ukrajina vystúpi z Minských dohôd, ak Rusko vrátia do PZRE
pravdive+seznam

Ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin pohrozil, že Ukrajina vystúpi z Minských dohôd, ak Rusko vrátia do PZRE

Kyjev 16. mája 2019 (HSP /Strana.ua/ Foto:TASR/AP-Yves Logghe)
 
Viaceré európske krajiny uznali, že rozhodnutie „vysánkovať“ Rusko z Parlamentného zhromaždenia Rady Európy bolo chybné a škodlivé pre celú Európsku úniu. Viacerí politici, hlavne z Nemecka žiadajú opraviť túto chybu a znova privítať Rusko v PZRE. Proti tomu vystupuje Ukrajina. Ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin dokonca pohrozil, že Ukrajina vystúpi z Minských dohôd, ak Rusko vrátia do PZRE
Na snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Pavel Klimkin
Ukrajinské média v tejto súvislosti pripomenuli, že Rusko zbavili práva hlasovať v PZRE ešte v r. 2015. V súčasnosti mnohí európski politici žiadajú, aby Rusko bolo vrátené do tejto organizácie. Ukrajinskí novinári podotkli, že Pavel Klimkin, ktorý je už „jednou nohou von zo svojej funkcie“, urobil zúfalý krok a vyhlásil, že Ukrajina odstúpi od Minských dohôd, ak Rusko vrátia do PZRE. Prízvukujú, že podobné ultimátum môže zapríčiniť obrovské problémy pre budúceho prezidenta Vladimíra Zelenského a nové zhoršenie situácie na Donbase, krvavé boje a dokonca to, že Ukrajina úplne stratí Donbas.
„Zdá sa, že je to jedna z najväčších somarín, ktorú dnes môže urobiť minister zahraničia. Veď dnes je nastolená iba jediná otázka: koho obvinia z krachu Minského mierového plánu. Ukrajinu? V následku toho na Ukrajinu začnú uvaľovať sankcie a rozviažu Rusku ruky. „Pasportizácia“ ukázala, že Moskva sa môže odhodlať aj na ďalšie kroky. Čo to bolo zo strany ministerstva? Hystéria? Alebo sa rozhodli v závere „zohriať sa počas požiaru“ a položiť ďalšiu mínu pre Zelenského?“ uviedol pre domáci denník Strana známy ukrajinský politológ Ruslan Bortnik.
Samotný denník dodáva, že „fakticky od Minských dohôd zostala už iba krehká vojenská rovnováha na východe Ukrajiny a sankčný režim.“ Ruslan Bortnik ohodnotil výroky ukrajinského ministra zahraničia, ako „niečo medzi kolosálnou hlúposťou a emocionálnosťou“. Podčiarkol, že súčasné vedenie krajiny chce „vrátiť Zelenského do roku 2014“, aby sa krajina znova ocitla v chaose a na Donbase opäť vypukli boje.
Ukrajinské média si všímajú, že v ostatných týždňoch nemeckí poslanci začali kampaň v PZRE a presviedčajú ostatných poslancov, že boj medzi Ukrajinou a Ruskom je „predvolebnou technológiou“ Kyjeva, a tvrdia, že Európa v tomto prípade nemá podporovať Ukrajinu. Poukazujú na to, že ideu návratu Ruska do PZRE razantne podporuje aj kancelárka Angela Merkelová.
Novinári pripomenuli, že iba prednedávnom došlo k hádke medzi členmi ukrajinskej a nemeckej delegácie. Nemci na výhrady a nespokojné výroky Ukrajincov odpovedali „vyberanými“ nadávkami a prízvukovali, že obhajujú záujmy svojej krajiny, nie Ukrajiny a preto majú záujem, aby Rusko sa vrátilo do PZRE.
Ukrajinské média podotkli, že ku škandálom s ukrajinskou delegáciou v PZRE dochádza dosť často. Vlani v októbri poslanci PZRE pripravili rezolúciu, v ktorej značne skomplikovali podmienky uvalenia sankcií na tie alebo iné krajiny. V rezolúcii sa síce nespomínalo Rusko, ale všetci vedeli, o čo ide… Vtedy ukrajinskí poslanci vyvolali skutočný cirkus. Kričali, dupali nohami a vykrikovali „Sláva Ukrajine!..“
Ukrajinské média uvádzajú, že nové kroky ministra zahraničia Pavla Klimkina sú nasmerované na to, aby sa podarilo skomplikovať život budúcemu prezidentovi Vladimíru Zelenskému a vyvolať chaos v krajine. Staré štruktúry sa snažia vyvolať nový majdan a takto udržať moc vo svojich rukách.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinský minister zahraničia Pavel Klimkin pohrozil, že Ukrajina vystúpi z Minských dohôd, ak Rusko vrátia do PZRE zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější