Ministerstvo obrany: Vojakov v aktívnej zálohe, ktorí cvičia, je tohto roku takmer dvojnásobok
pravdive+seznam

Ministerstvo obrany: Vojakov v aktívnej zálohe, ktorí cvičia, je tohto roku takmer dvojnásobok

Bratislava 16. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Počty vojakov v aktívnej zálohe, ktorí cvičia, narastajú. Vyplýva to z údajov Ministerstva obrany SR, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa rezortu Danka Capáková. Kým v roku 2018 v rámci aktívnych záloh cvičilo iba o niečo viac ako 50 vojakov, v tomto roku by ich mal byť takmer dvojnásobok
Ilustračné foto
Aktívne zálohy sú súčasťou Ozbrojených síl SR, pričom ich rezort môže nasadiť v prípade núdzových či krajných situácií. Vojakovi v aktívnej zálohe patrí v zmysle zákona motivačný príspevok 600 eur ročne po splnení predpokladu, že absolvuje aspoň 75 percent času pravidelného cvičenia a tiež pomerná časť hodnostného platu za čas cvičenia. Rezort organizuje cvičenie aj v roku 2020, pričom sa záujemcovia môžu prihlásiť do polovice septembra tohto roka.
“V roku 2018 absolvovalo výcvik 54 vojakov v zálohe. V roku 2019 by malo výcvik absolvovať 104 vojakov v zálohe,” uviedla Capáková.
Hovorkyňa tiež doplnila, že zatiaľ sa nekonali všetky cvičenia v tomto roku a preto môže byť finálny počet oproti plánovanému odlišný. Vojaci, ktorí sú súčasťou aktívnych záloh a zúčastňujú sa na výcviku, spĺňajú požiadavky rezortu obrany napríklad pre prípadné núdzové situácie.
“Praktický výcvik vojakov v zálohe zaradených do aktívnych záloh Ozbrojených síl SR spĺňa požiadavky ozbrojených síl pre pripravenosť vojakov v zálohe na výkon mimoriadnej služby (v čase výnimočného stavu, núdzového stavu, vojny alebo vojnového stavu) a na plnenie úloh ozbrojených síl v stave bezpečnosti pri riešení mimoriadnych udalostí,” dodala Capáková.
 
Príspevok Ministerstvo obrany: Vojakov v aktívnej zálohe, ktorí cvičia, je tohto roku takmer dvojnásobok zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější