“Iránsku hrozbu” na Blízkom východe údajne predstavujú aj časti irackých ozbrojených síl. USA preto evakuovali veľvyslanectvo v Bagdade
pravdive+seznam

“Iránsku hrozbu” na Blízkom východe údajne predstavujú aj časti irackých ozbrojených síl. USA preto evakuovali veľvyslanectvo v Bagdade

Bagdad 16. mája 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Suez Canal Authority)
 
USA nedávno oznámili presun niekoľkých plavidiel vrátane lietadlovej lode bližšie ku hraniciam Iránu. Údajne išlo o reakciu na nešpecifikovanú hrozbu, ktorej čelia americkí predstavitelia na Blízkom východe. Teraz v tejto súvislosti došlo k evakuácii zastupiteľstva USA v Bagdade, informovala česká novinárka Tereza Spencerová
Na snímke americké plavidlo USS Abraham Lincoln
Spencerová vo štvrtok uviedla, že Spojené štáty evakuovali “zvyšný” personál zo svojho veľvyslanectva v Bagdade, pričom títo zamestnanci boli údajne presunutí na vojenskú základňu kúsok od bagdadského letiska. “A to v súvislosti s roky opakovanou “hrozbou spojenú s Iránom”… Teraz sa pritom podľa všetkého spája s irackými šiítskymi ozbrojencami, ktorí sú však formálne súčasťou irackých ozbrojených síl.”
Tieto sily podporované Teheránom sa aj podľa denníka The Washingtom Times podľa dostupných informácií aktuálne premiestňujú po Iraku rakety tak, aby sa dostali na dostrel amerických základní.
“Z pohľadu USA sa tak iracké sily, teda formálne spojenecké, stávajú silami akoby “iránskymi”, čo uľahčuje širší výklad pojmu “potenciálny iránsky útok”, vysvetľuje česká odborníčka na Blízky východ.
“Kvôli eskalácii napätia Nemecko a Holandsko končia s výcvikom irackej (“iránskej”?, kto sa v tom má vyznať?) armády, hoci vraj obe krajiny žiadnu” iránsku hrozbu” nepociťujú,” dodáva novinárka.
Spencerová zároveň uviedla, že Nemci sa navyše sťažujú, že s nimi Američania svoj postup vôbec nekonzultovali. Francúzsko tiež nepociťuje žiadne hrozby, a tak bude s výcvikom pokračovať.
 
 
Príspevok “Iránsku hrozbu” na Blízkom východe údajne predstavujú aj časti irackých ozbrojených síl. USA preto evakuovali veľvyslanectvo v Bagdade zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější