Už po desiaty raz bol v prešovskej konkatedrále deň s milosrdenstvom
RSS

Už po desiaty raz bol v prešovskej konkatedrále deň s milosrdenstvom

Prešov 17. mája 2019 (HSP/ TK KBS /Rádio LUMEN/Foto:TASR-Milan Kapusta)
 
Už po desiatykrát sa tento týždeň uskutočnil v Konkatedrále svätého Mikuláša v Prešove Deň s Božím milosrdenstvom. Podujatie sa spája aj s kňazskými rekolekciami a tak je súčasťou programu aj stretnutie veriacich a kňazov z celého dekanátu. Podujatie pripravujú rehoľníčky z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva a spoločne s tunajšou rímskokatolíckou farnosťou
Ilustračné foto
Podujatie sa začalo rannou svätou omšou, ktorej celebrantom bol košický arcibiskup metropolita Bernard Bober a kňazi prešovského dekanátu. Vo svojom príhovore sa arcibiskup venoval Božiemu milosrdenstvu a modlitbe. „Je treba vždy pamätať na to, že to Božie milosrdenstvo nájde živú pôdu tam, kde človek má lásku. Ak sa za niekoho modlím, nemôžem ho nenávidieť a pritom sa modliť. To nejde. Ak niekomu chcem pomôcť, tá spravodlivosť aj to Božie milosrdenstvo musí byť spojené práve s našou láskou, s láskou môjho srdca, vzťah k tomuto človekovi. Darmo budeme chcieť prekonávať niečo na svoj spôsob, to sa nepodarí,” uviedol.
Po svätej omši si pre veriacich pripravil prednášku na tému Božie milosrdenstvo v modlitbe rektor košickej diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva Peter Sýkora. Na pravé poludnie bola svätá omša a sa veriacim prihovorila sestra Klareta Fečová. Hovorila o Korunke Božieho milosrdenstva ako pomoci zomierajúcim. „Je to príležitosť pre týchto veriacich, čosi viac sa dozvedieť o tejto téme a nanovo si tak aj občerstviť celé to posolstvo Božieho milosrdenstva. Vnímam to aj z tých stretnutí s ľuďmi, že sú naozaj obohatení a zažívajú tu Boží dotyk, občas je taká príležitosť aj vypočuť si nejaké svedectvo. Ponúkame tu aj službu ucha, takže je to myslím že aj taká duchovná pomoc pre týchto ľudí,” povedala.
Až do nedele majú veriaci v Prešove možnosť uctiť si putovný relikviár s ostatkami svätých Košických mučeníkov, či už v tunajšej konkatedrále alebo v rehoľných kostoloch v meste.
 
Príspevok Už po desiaty raz bol v prešovskej konkatedrále deň s milosrdenstvom zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější