Vláda bude rokovať o dodatočných financiách pre RTVS aj prerozdelení eurofondov
RSS

Vláda bude rokovať o dodatočných financiách pre RTVS aj prerozdelení eurofondov

Bratislava 21. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Vláda bude v utorok rozhodovať o pridelení dodatočných 21 miliónov pre RTVS aj o presune 70 miliónov z Operačného programu Výskum a inovácie do Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Venovať sa bude tiež plánovaným zahraničným cestám a personálnemu obsadeniu Rady správcov Národného jadrového fondu
Na snímke premiér SR Peter Pellegrini
RTVS by podľa návrhu Ministerstva kultúry (MK) SR ešte v prvom polroku 2019 mohla zo štátneho rozpočtu dostať ďalších 21.381.120 eur. Má ísť o čiastočnú kompenzáciu výpadku príjmov, ktorý jej spôsobili sociálne opatrenia účinné od roku 2013. Tie upravujú výšku takzvaných koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov, osoby v hmotnej núdzi a ťažko zdravotne postihnutých.
MK celkový výpadok príjmov RTVS odhaduje na 128.286.720 eur. Suma navrhnutá pre kompenzáciu sa rovná odhadovanej výške výpadku v príjmoch za jeden rok. “RTVS nemôže bez pomoci štátu vyriešiť finančnú situáciu, ktorá vznikla v dôsledku nepriaznivých hospodárskych výsledkov za ostatné roky,” vysvetľuje v návrhu rezort.
Okrem presunu 70 miliónov určených na výskum navrhujú niektorí ministri relokovať 10 miliónov z Operačného programu Efektívna verejná správa do Operačného programu Ľudské zdroje. Rezorty pôdohospodárstva, dopravy, školstva, práce a Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v spoločnom materiáli zmenu zdôvodňujú výsledkami analýz.
Vláda má tiež prerokovať Správu o štátnej politike vo vzťahu k Slovákom žijúcim v zahraničí o poskytnutej podpore krajanských komunít. Vyplýva z nej, že Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) v roku 2018 podporil 543 projektov krajanských spolkov dotáciami vo výške 1.137.889 eur.
Ministri výnimočne zasadnú v utorok a nie v stredu. Popoludní totiž premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a niektorí ministri odcestujú do Paríža, kde sa 22. a 23. mája koná ministerské zasadnutie Rady OECD, ktorému bude Slovensko predsedať. Témou predsedníctva je “Využitie digitálnej transformácie pre udržateľný rozvoj: príležitosti a výzvy”.
 
Príspevok Vláda bude rokovať o dodatočných financiách pre RTVS aj prerozdelení eurofondov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější