Španieli nám ukazovali, že dostaneme “päťku”. Ján Čapkovič: “Gól proti Barcelone bol môj najdôležitejší”

Španieli nám ukazovali, že dostaneme “päťku”. Ján Čapkovič: “Gól proti Barcelone bol môj najdôležitejší”

Bratislava 21. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Dušan Hein)
 
Niekdajší futbalista ŠK Slovan Bratislava Ján Čapkovič priznal, že pred víťazným finále Pohára víťazov pohárov 1969 proti FC Barcelona (3:2) sa s “belasými” veľmi nepočítalo. A to ani napriek tomu, že mužstvo z Tehelného poľa niekoľko mesiacov predtým odohralo vydarené zápasy na turnaji v Južnej Amerike a dlhodobo potvrdzovalo kvalitu v dueloch na európskej scéne
Na snímke bývalý futbalista Ján Čapkovič
“Slovan mal pred finále dobré výsledky, dvakrát sme vyhrali s vtedajším klubovým majstrom sveta (argentínsky Estudiantes, pozn.). Chodievali sme hrávať medzinárodný Rappanov pohár. Účinkovali v ňom silné nemecké, švajčiarske, rakúske mužstvá. A my sme nad nimi vyhrávali… Ale podceňovali nás, pretože sme boli zo socialistického bloku. Nebrali nás vážne,” zaspomínal si 71-ročný rodák z Bratislavy pre agentúru SITA.
A čo sa mu vybaví v pamäti ako prvé, keď niekde počuje zmienku o legendárnom bazilejskom triumfe? “Že som bol vtedy ešte mladý chlapec. Teraz som už starý ´somár´,” dodal so smiechom. “Myslím si, že sme dosiahli jeden z najväčších úspechov československého futbalu. Doprial by som to aj dnešným chlapcom na Slovensku, aby také niečo napodobnili, ale bude to ťažké,” myslí si Ján Čapkovič.
Aj on si spomína, ako pred finále o hráčov Slovana nikto poriadne nezavadil. Všetka pozornosť sa sústredila na ich španielskeho protivníka. “Kto videl záznam z toho duelu, mohol vidieť, že keď španielski hráči vybiehali na rozcvičku, boli pri nich kompletne všetci novinári a fotografi. Nás si jeden z nich na sekundu postavil, aby nás vyfotil, a to bolo všetko. Sebavedomí boli aj španielski diváci. Ukazovali nám, že dostaneme ´päťku´. Naši fanúšikovia im to však po zápase vrátili,” doplnil.
Zásah Jána Čapkoviča zo 42. min finálového zápasu sa napokon ukázal ako víťazný. “Bol to gól na 3:1 a nakoniec rozhodol o našom triumfe. “Vždy ma potešil každý gól, už keď som hrával za žiakov. Tento vo finále PVP bol však najdôležitejší, ktorý som dal. Vošiel do histórie, keďže je to podobné, ako keď niekto strelí gól vo finále majstrovstiev sveta. Skóroval som aj v semifinále v oboch zápasoch proti Dunfermline aj v 2. kole proti FC Porto. Dohromady som dal v tej súťaži štyri góly, ale najpamätnejší je ten z finále,” poznamenal Ján Čapkovič.
Farby Slovana hájil desať rokov (1967-1977). Stále mu veľmi fandí a potešilo by ho, keby sa súboj Slovan – Barcelona v budúcnosti v pohárovej Európe ešte niekedy zopakoval. Ideálne už v budúcej sezóne v prestížnej Lige majstrov. “Bodaj by sa stretli. Takéto mužstvá a tiež dobrý futbal prilákajú divákov na Slovensku. Konečne by ich videli naživo a nemuseli to stále pozerať iba v televízii. Teší ma, že keď otvorili nové Tehelné pole, ľudia si nachádzajú cestu na tribúny. Slováci majú futbal radi. Patrilo by sa, aby Slovan na takomto štadióne hral s kvalitnými európskymi súpermi. Verím, že sa dostane do skupinovej fázy európskeho pohára. Bratislava by si to zaslúžila,” uzavrel Ján Čapkovič.
 
Príspevok Španieli nám ukazovali, že dostaneme “päťku”. Ján Čapkovič: “Gól proti Barcelone bol môj najdôležitejší” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější