Francie: Muslimka připravovala teroristický útok, přestřelky kalašnikovem a další nálož obohacení
RSS

Francie: Muslimka připravovala teroristický útok, přestřelky kalašnikovem a další nálož obohacení

Opět přináším výčet vybraných obohacení z několika posledních dnů, k nimž došlo ve Francii. Ke všem níže uvedeným incidentům si můžete přičíst i nedělní útoky injekcemi s neznámou látkou, o nichž jsem se dnes již zmínila ve speciálním článku.
Jako vždy upozorňuji, že jde jen o malý výběr za několik posledních dní…
Prvním případem, o kterém se zmíníme, je dopadení zahalené muslimky (viz titulek), která osnovala teroristické útoky. Mladá žena ve věku 22 let, zatčená v Enghien-les-Bains ve Val-d’Oise, byla umístěna do vazby za držení dokumentů týkajících se spáchání útoků.
Při běžné kontrole totožnosti v Enghien-les-Bains ve Val-d’Oise byla mladá žena zatčena. Při kontrole jejího mobilního telefonu si policie všimla, že obsahuje obrázky a informace týkající se výroby výbušnin, ale i dokument propagandy ISIS. V její kabelce pak objevili nůž. Při domovní prohlídce našla policie ručně psané poznámky týkající se spáchání útoků a další dokumenty o výbušninách. Policie šetří její další vazby na teroristické organizace.
V Marseille došlo hned ke dvěma smrtelným střelbám dva dny po sobě.  18.9. došlo k první střelbě. Kolem 13:40 byl muž, který se chystal vstoupit do pekárny ve čtvrti Canet, kde byl zaměstnaný, zastřelen válečnou zbraní. 40letá oběť, která je již soudnímu systému známa z několika případů, podlehla svým zraněním na místě střelby.
Mladý muž byl zastřelen v bytě ve 3. obvodu v Marseille v pondělí 19. září večer. 22letá oběť byla známá drobnými zločiny, podle zdroje blízkého vyšetřování. Muž byl zasažen devíti ranami z kalašnikova. Ve stejném domě došlo k podobnému incidentu již 1. září.
Anzin: Marocký drogový dealer přejel a těžce zranil policistu při kontrole. U řidiče byl nalezen heroin, policista skončil ve velmi vážném stavu.
V Rennes byl na ulici napaden invalidní farář, pachatelé utekli poté, když se mu vydaly na pomoc kolemjdoucí dívky. A jsme-li u církevních záležitostí, tak neznámý pachatel založil požár v kapli Notre Dame de Liesse ve Fleury d’Aude ze sedmnáctého století a přilehlou budovu. V kapli byla nalezena dvě ohniska požáru. Škody jsou odhadovány  mezi 50 000 a 100 000 eury.

V Lyonu   došlo v sobotu večer k napadení homosexuála Čečencem. Čečenec napadal homosexuála nejprve verbálně a později došlo ke rvačce, nakonec Čečenec vytáhl nůž. Po dobu 5-10 minut – než přijela policie – držel homosexuála pod pohrůžkou nožem v zajetí.
22letý muž byl zastřelen v noci ze soboty na neděli kolem 1:30. Tragédie se odehrála na veřejné silnici ve Vitry-sur-Orne. Místní obyvatelku vytrhl ze spánku zvuk detonace. „Slyšela jsem první a pak pět v řadě a auto se rozjelo vysokou rychlostí,“ říká. Při zvuku pneumatik jsme si s manželem mysleli, že ve městě pravděpodobně došlo k vandalismu. Nikdy by nás nenapadlo, že je to střelba.“
25letý Maročan napadl matku a její dvouletou dceru na ulici v Ris-Orangis.  Mladá matka měla strach o svůj život. Minulou středu, když šla po ulici se svou dvouletou dcerou, byla napadena mužem ozbrojeným nožem. „Vystupovala jsem z autobusu, šla jsem pěšky. Přišel zezadu a řekl: „Madam, kolik je hodin?“ Měla jsem v rukou deštník, tašku na přebalování a dceru,“ říká oběť. Opakoval: „Kolik je hodin!“ Neměla jsem hodinky. Pustila jsem ruku své dcery, abych vytáhla telefon. On vzal dítě za krk a okamžitě vytáhl nůž a křičel: „Pusťte telefon, jinak ji podříznu!“ Matka okamžitě dala Maročanovi telefon a křičela, aby upozornila okolí. Muž utekl poté, co kopl dívku, která spadla na zem.
A nakonec video – obohacená restaurace v Le Havru:

Grosse bagarre dans un restaurant au havre pic.twitter.com/3bof06aTE8
— C Pas Des Lol (@cpasdeslol18) September 17, 2022

 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Francie: Muslimka připravovala teroristický útok, přestřelky kalašnikovem a další nálož obohacení se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden