Focus Online: Rusko bolo úspešné v Sýrii, pretože sa poučilo z neúspechu Američanov v Sýrii
RSS

Focus Online: Rusko bolo úspešné v Sýrii, pretože sa poučilo z neúspechu Američanov v Sýrii

Berlín 29. mája 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:Sputnik-Ramil Sitdikov)
 
Kľúč k úspechu “ ruského zásahu “ v Sýrii spočíva v tom , že sa Rusko poučilo z americkej kampane v Iraku , ktorá skončila “ krvavú prehrou “ , píše Focus Online. Okrem toho sa Moskve podarilo zachovať dobré vzťahy so všetkými hráčmi v regióne a stať sa “ centrom blízkovýchodnej diplomacie “ . Situácia je doteraz napätá , uvádza FO : v regióne stále existuje niekoľko výbušných stretov , ktoré môžu negovať ruské úspechy

Ilustračné foto
Ak nebudeme venovať pozornosť celej propagande , vzniká dojem , že samotné Rusko je ohromené výsledkami svojho zásahu v Sýrii , píše Focus Online. Assadova moc bola zachovaná a Rusko sa prvýkrát od rozpadu ZSSR ocitlo v úlohe sprostredkovateľa na Blízkom východe .
To všetko sa veľmi líši od skúsenosti Američanov , ktorých operácia v Iraku sa skončila “ krvavou prehrou “ , a tiež od skúsenosti Európanov , ktorých letecké útoky proti silám Muammara Kaddáfího viedli k zmätkom a rozpadu v Líbyi , uvádza FO .
Najdôležitejšie je však to , že Rusko predviedlo , že nie je “ regionálna veľmoc “ , ako tvrdil Barack Obama , ale krajina s globálnou vojensko – politickou sférou vplyvu. Úspechy v Sýrii viedli k tomu , že Rusko stále sebavedomejšie vystupuje na svetovej scéne , píšu noviny .
Teraz je Moskva centrom blízkovýchodnej diplomacie , uvádza Focus Online. V roku 2017 po prvý raz navštívil ruské hlavné mesto kráľ Saudskej Arábie Salman . Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa už 12-krát stretol s Vladimirom Putinom od začiatku ruskej operácie v Sýrii . Teraz ruskí diplomati s potešením konštatujú , že USA môžu iba sledovať, ako Rusko , Irán a Turecko spoločne riešia budúcnosť Sýrie .
Noviny tiež zdôrazňujú , že Rusko dokázalo zachovať partnerské vzťahy so všetkými hráčmi regiónu , ktorí boli často vzájomne nepriateľsky naladení : s Izraelom a Iránom , Tureckom a Kurdmi , Saudskou Arábiou a Katarom . Okrem toho ruské vojenské velenie získalo možnosť vyskúšať a predviesť nové taktiky a bojové systémy .
Podľa názoru Focus Online sa kľúčom úspechu Ruska v Sýrii stalo to , že sa Moskva dokázala poučiť z americkej intervencie do Iraku . Ruské velenie kládlo dôraz na akcie leteckých síl a v pozemných operáciách sa opieralo o sily sýrskej a iránskej armády .
Svoju úlohu zohrali aj dlhodobé väzby Ruska s Blízkym východom . “ Líšime sa s Ruskom v rôznych stanoviskách . Ale keď Vladimir Putin niečo sľúbi , tak to aj urobí, ” uvádzajú noviny slová jedného arabského diplomata .
Avšak nie je všetko tak jednoduché , uvádza Focus Online: kampaň v USA tiež ukázala , že vyhrať krátkodobú vojenskú operáciu je oveľa jednoduchšie ako potom vytvoriť politické riešenie prijateľné pre všetkých .
Noviny uvádzajú, že v regióne doteraz trvajú katastrofálne riziká : napríklad hypotetický konflikt medzi Tureckom a Sýriou alebo vpád Turecka na kurdské územie alebo vojna Iránu s Izraelom . Každá z týchto kríz môže rozmetať úspechy Ruska ako domček z kariet , domnieva sa Focus Online.
 
Príspevok Focus Online: Rusko bolo úspešné v Sýrii, pretože sa poučilo z neúspechu Američanov v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější