Téměř všechna humanitární pomoc zaslaná z EU Ukrajině končí na černém trhu
RSS

Téměř všechna humanitární pomoc zaslaná z EU Ukrajině končí na černém trhu

Jde o stejnou situaci jako v případě Západem dodaných zbraní, kdy se celých 70% rozprodá neznámo komu. Až se tedy u zločineckých mafií a různých islámských bojůvek začnou objevovat americké a evropské zbraně, neměli bychom se divit.
S humanitární pomocí je to v nejzkorumpovanější evropské zemi úplně stejné. K potřebným se téměř nic nedostane, takřka vše skončí na černém trhu.
Informace uniklé z Ukrajiny a potvrzené nezávislými pozorovateli opět poskytují vhled do všudypřítomné korupce, která v zemi převládá: Podle „Skupiny států proti korupci“ (GRECO), která patří Radě Evropy, byly odkloněny finanční prostředky na pomoc ve výši více než 55 milionů eur.
To není vše: za posledních šest měsíců bylo z oblasti Záporoží ukradeno 22 přepravních kontejnerů, 389 železničních vozů a 220 nákladních automobilů s humanitární pomocí. To odpovídá téměř 100 procentům celkových dodávek pro tento region. Ukradené zboží bylo později nabídnuto k prodeji v ukrajinských obchodních řetězcích.
Celkem poskytla EU Ukrajině od března do srpna 2022 humanitární pomoc ve výši více než 360 milionů EUR.   Z toho bylo podle GRECO ukradeno zboží v hodnotě 342 milionů eur. Tato čísla se shodují se zprávami i z dalších zdrojů: V květnu vyšlo najevo, že velká část pomoci dodané Ukrajině byla zpronevěřena a rozprodána.
Jak uvedl i britský „Telegraph“, zdravotnický materiál byl opakovaně ukraden a prodáván v lékárnách – ačkoli veřejné zdravotnictví by mělo být na Ukrajině zdarma.
Minulý čtvrtek byla Ursula von der Leyenová v Kyjevě a ocenila reformy kandidáta na přistoupení k EU: „ Je působivé vidět rychlost, odhodlání a přesnost, s jakou postupujete vpřed.“ A Zelenský řekl, že Ukrajina se chce připojit k jednotnému trhu EU, který umožňuje volný pohyb zboží, služeb a kapitálu, a to ještě před přistoupením. Přístup k tomu je pro Ukrajinu velmi důležitou otázkou: „Bude to jedno z nejdůležitějších vítězství naší země,“ prohlásil.
Myslím, že není třeba se nijak podivovat, vždyť EU je sama o sobě založena na korupci. Do tak těžce zkorumpovaného spolku tedy Ukrajina báječně zapadne…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Téměř všechna humanitární pomoc zaslaná z EU Ukrajině končí na černém trhu se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden