Hlavná tvár iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga odstupuje. Zlanáril ho Kiska?
RSS

Hlavná tvár iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga odstupuje. Zlanáril ho Kiska?

Bratislava 3. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Juraj Šeliga z protestnej iniciatívy Za slušné Slovensko oznámil, že končí na čele hnutia. Ešte nedávno pritom Šeliga uviedol, že medzi ním a prezidentom Andrejom Kiskom prebiehajú diskusie zrejme o jeho vstupe do novej Kiskovej strany
Na snímke uprostred zástupca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga
Hnutie v nedeľu na oficiálnej stránke na sociálnej sieti uviedlo, že jedna z hlavných tvárí Juraj Šeliga “už ďalej nebude vystupovať ako hovorca iniciatívy a rozhodol sa, že z nej odstupuje”.
“Naša iniciatíva nikdy nebola iba o jednom človeku, ale jeho práca, odhodlanie a hlavne osobná obeta boli mnohokrát to, čo celú iniciatívu ťahalo napred, a preto môžeme vyjadriť len veľkú vďaku za celé jeho pôsobenie v iniciatíve. Ďakujeme za jeho, ako on zvykol hovoriť, neuhasiteľný oheň nádeje a úprimnú vieru v to, že Slovensko môže byť slušnou a spravodlivou krajinou pre všetkých.”
Aktivisti tiež oznámili, že namiesto Juraja Šeligu sa stala novou hovorkyňou Eva Lavríková. Ďalšími hovorcami iniciatívy ostávajú Karolína Farská a Ján Gálik.
 
 

 
“Hovorili sme s prezidentom o našich plánoch”
Juraj Šeliga v jednom z rozhovorov v apríli priznal zákulisné debaty s prezidentom Andrejom Kiskom o prípadnom vstupe organizátora protestov Za slušné Slovensko do pripravovanej Kiskovej strany (viac v článku ).
“Tak áno, my sme hovorili s pánom prezidentom. On mi hovoril, aké ma plány, ja som povedal, že ešte do eurovolieb budem pri iniciatíve Za slušné Slovensko, lebo máme rozbehnuté veci, ale sám to v sebe reflektujem, ale keby sa čokoľvek zmenilo, keby sme sa s ním, alebo s niekým iným na niečom dohodli, tak to poviem našim organizátorom, a potom to poviem verejne,” vysvetlil.
Šeliga dodal, že ho mrzí, keď to celé ľudia mýtizujú. “Veď podľa mňa je dobré, ak ľudia idú do politiky,” povedal s tým, že dobrým príkladom pre nich je Marek Hatas, ktorý ako člen “slušných” vyhral voľby primátora v Nitre.
“Človek si musí nájsť miesto, kde sa cíti komfortne a ja úprimne nad tým premýšľam, počúvam a snažím sa byť prínosom, kde viem,” uviedol.
Dodal, že podľa internej dohody, kým je členom hnutia Za slušné Slovensko, nemôže byť členom inej strany. Pravdepodobne z toho dôvodu tesne pred skončením Kiskovho mandátu opúšťa “slušných”.
 
Jaroslav Zajac
 
 
Príspevok Hlavná tvár iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga odstupuje. Zlanáril ho Kiska? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější