Pochybné vysvětlení nezvykle vysoké nadměrné úmrtnosti v Evropě
RSS

Pochybné vysvětlení nezvykle vysoké nadměrné úmrtnosti v Evropě

Již nějakou dobu se řeší nadměrná úmrtnost nejen v Evropě, ale také v USA, Kanadě, Austrálii nebo na Novém Zélandu. Nadměrná úmrtnost není v letošním létě rozmístěna nijak rovnoměrně, mnohdy dvě sousední země mají velmi odlišnou nadměrnou úmrtnost. Zajímavý je i pokles průměrného věku zemřelých oproti běžným „předcovidovým“ rokům.
Mainstreamové vysvětlení, které tvrdí, že za vše může nezvyklé vedro, při pozorném rozboru úmrtnosti v jednotlivých zemích také príliš neobstojí.  Pomineme-li fakt, že například v roce 2018 bylo vedro mnohem větší s celkově menší úmrtností, je třeba si povšimnout i dalších zajímavostí, které ihned tuto tezi vyvrací.
Nejnovější údaje Evropského statistického úřadu Eurostat ukazují, že v posledních měsících umírá mnohem více lidí, než by se očekávalo. A také výrazně více než v prvním covidovém roce, kdy koronavirus bujel údajně ve své nejsilnější variantě, ale dosáhl nadměrné úmrtnosti „pouze“ tří procent.
Letošní rok je velmi odlišný. Od jara je nadměrná úmrtnost v rámci celé Evropy sedm procent. V červenci letošního roku úmrtnost konečně dosáhla „neobvykle vysoké úrovně za měsíc“ a v průměru vzrostla o 15,8 procenta v celé Evropě ve srovnání s lety 2016 až 2019, tj. před covidem.
Nad uvedeným evropským průměrem bylo například Rakousko, kde byla nadměrná úmrtnost 17,5 procenta, na Islandu dokonce plus 55,8 procenta, ve Španělsku 36,9 procenta, na Kypru 32,9 procenta, v Řecku 31,2 procenta a v Portugalsku 28,8 procenta!
Eurostat a všechna mainstreamová média statečně prohlásila, že za to mohou letní vedra v červenci.
Na Islandu? Tam teplota ani letos v červenci nepřesáhla 20 stupňů Celsia! Nebo v Irsku? Tam teploměr v červenci ukázal v maximech teplotu kolem 25 stupňů Celsia, jinak tam bylo v létě spíše chladněji, obvykle pod 20 stupňů. A přesto byla nadměrná úmrtnost 55,8 a 16,3 procenta.
Výmluva na letní vedra také příliš neobstojí v kontextu toho, že Řecko má jednu z nejvyšších nadměrných úmrtností, ale sousední Bulharsko, kde bylo v létě prakticky stejné počasí jako v Řecku, má jen minimální nadměrnou úmrtnost (1,4 procenta). Takže to nemohlo být kvůli teplotám v červenci.
Ale co jiného mají tyto země, kde byla poměrně vysoká nadměrná úmrtnost, společného? Přísná koronavirová opatření a vysokou až velmi vysokou proočkovanost proti covidu. Jenže o těchto souvislostech se raději mlčí, neboť se nehodí do propagandy 4. dávky, která nyní po celé Evropě (vyjma Dánska) probíhá.
Mimochodem, v současné době se také řeší letošní výrazný propad porodnosti (u nás o 10,7%). Velmi by mne zajímalo, čím bude i tento problém zdůvodněn…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Pochybné vysvětlení nezvykle vysoké nadměrné úmrtnosti v Evropě se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden