Hannover: Starostka narozená v Turecku vyhrazuje třetinu pracovních pozic pouze pro cizince
RSS

Hannover: Starostka narozená v Turecku vyhrazuje třetinu pracovních pozic pouze pro cizince

Zásadní otázkou je, zda budou mít vůbec cizinci o práci zájem. Musela by být výrazně výhodnější než dávky v kombinaci s prodejem drog, což je dnes nejčastějším způsobem výdělku obohacujících jedinců, kteří žijí v západní Evropě. Kvóty na zaměstnávání cizinců tak mohou velmi brzy vyjít vniveč.
Ostatně, v posledních dnech vydané statistiky uvádí, že 80% cizinců, kteří přišli v rámci invazní vlny 2015-16 do  Rakouska, je po celou dobu na dávkách, jen 20% z nich někdy alespoň na čas pracovalo. V Německu jsou čísla skoro stejná.
V situaci, kdy se německý průmysl hroutí, což logicky povede k rychle rostoucí nezaměstnanosti, bude jistě dostatek zájemců o případná nová pracovní místa, jen si nejsem jistá, že půjde o ty etnicky správné zájemce…
Hannoverský výbor pro integraci již dříve jednomyslně rozhodl ve prospěch „výrazného zvýšení“ podílu osob cizího původu v hannoverské správě. „Abychom tohoto cíle dosáhli do pěti let, musí být 30 % všech volných pracovních míst obsazeno lidmi z přistěhovaleckého prostředí. Výsledkem je, že cíl pro všechny nové zaměstnance je 30%,“ oznámila starostka.
V rámci obecní správy musí mít třetina všech nových zaměstnanců do roku 2026 migrační původ . To je stanoveno v novém integračním plánu „Wir 2.0“, který byl ve čtvrtek večer schválen městskou radou města Hannoveru.
Podle údajů administrativy  má 39,2 % lidí v produktivním věku, tj. ve věku 18 až 64 let, kteří v současné době žijí v Hannoveru, přistěhovalecký původ. V obecní správě je jich pouze 14 %. K dosažení 17% cíle stanoveného v novém integračním plánu do konce roku 2026 by nyní bylo nutné, aby 30 % všech volných pracovních míst obsadili uchazeči z přistěhovaleckého prostředí.
Kromě toho by měla být zřízena reklamní kampaň s cílem motivovat mladé lidi z rodin přistěhovalců, aby využili široké škály vzdělávacích a studijních příležitostí v hlavním městě státu. Hannover je „město imigrace“.
Aby to  zdůraznili, chtějí pokračovat v „Dni rozmanitosti“ v základních školách, dále rozvíjet „antirasistické koučování“ na úřadech a zveřejnit ocenění pro „migrující společnosti“ v ekonomice. Zelení, SPD a CDU zasedají v městském integračním výboru. Zelená starostka Belit Onayová (viz titulek) v současné době vládne v Hannoveru.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Hannover: Starostka narozená v Turecku vyhrazuje třetinu pracovních pozic pouze pro cizince se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden