Šeliga: “Krajina sa dá sčasti zmeniť a ovplyvniť z námestia. Ale keď chcem navrhnúť zákony, musím byť v politike. Kiska ma presvedčil, lebo dane vrátil a zubárov pozemok kupoval v dobrej viere”
RSS

Šeliga: “Krajina sa dá sčasti zmeniť a ovplyvniť z námestia. Ale keď chcem navrhnúť zákony, musím byť v politike. Kiska ma presvedčil, lebo dane vrátil a zubárov pozemok kupoval v dobrej viere”

Bratislava 7. júna 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Donedávna hlavný predstaviteľ a hovorca protivládneho hnutia Za slušne Slovensko Juraj Šeliga odmieta zjavnú skutočnosť, že využil údajnú občiansku iniciatívu ako výťah do vysokej politiky…
Na snímke hovorca z iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga
Šeliga tento týždeň oznámil, že sa pridá k Andrejovi Kiskovi v jeho novom politickom subjekte. Vo videorozhovore pre denník Sme toto rozhodnutie opísal ako “posun ďalej” a poznámky o tom, že masové protesty využil ako “výťah do politiky” Šeliga označil za konšpirácie.
Dodal, že o jeho osobu malo záujem viacero politických strán – najviac PS a Spolu, ktoré teraz tvoria koalíciu, priznal aj isté kontakty s kresťanskými demokratmi. “S KDH to bolo také vlažnejšie,” povedal Šeliga.
“Keď sme začali robiť zhromaždenia Za slušné Slovensko, bolo to po vražde Jána a Martiny a krajina bola v šoku, lebo sme zrazu zistili, ako hlboko je prerastená korupcia a ako je prepojený úrad vlády s ľuďmi podozrivými z organizovaného zločinu. Neprekvapuje ma, že to hovorí Erik Tomáš, ktorý je zo Smeru a ktorý dlhé roky robil mediálneho poradu Robertovi Ficovi.” Reagoval Šeliga na slová poslanca Tomáša o tom, že od začiatku protestov bolo podozrenie, že za všetkým v pozadí môže stáť prezident Kiska.
Uviedol tiež, že svoj vstup do politiky konzultoval aj s pánom Kuciakom a pani Kušnírovou. “Povedali, že má podporujú, že to chápu a že to je dobré. Tiež si dlho mysleli, že bude stačiť námestie, ale treba do toho ísť a oni ma podporujú.”
Podľa moderátorky Hanzelovej vstup Šeligu do politiky môže uškodiť hnutiu ZSS a ďalším podobným aktivistom. Mladý právnik Šeliga uviedol, že iniciatíva od začiatku hovorila len pravdu, keď tvrdila, že žiadny jej člen nevstúpi do politiky. Uviedol, že hneď, ako sa rozhodol vstúpiť do projektu Andreja Kisku to oznámil iniciatíve, a následne v nej skončil.
“Mrzí ma, že to niekto vníma tak, že: no, on tu rozprával na námestiach a toto je pre neho výťah k moci. Na druhej strane, tá krajina sa dá sčasti zmeniť a ovplyvniť z námestia. To sa ukázalo minulý rok.” Priznal však, že keď chce navrhovať zákony alebo komentovať a ovplyvniť politické dianie, musí vstúpiť do politiky.
V diskusii tiež povedal, že ľudia ktorí budú “slušných” aktivistov  komentovať len v súvislosti s tým, že za tým stojí Šeliga a Kiska budú vraj konšpirátori.
Ku Kiskovým daňovým kauzám Šeliga povedal, že prezident ho presvedčil tým, že po tom ako ho finančná správa upozornila na nedostatky, svoje daňové povinnosti doplatil. Podľa Šeligu Smer zneužíva fakt, že Kiska podal až 17 daňových opráv. “Povedal: prepáčte, túto chybu napravujem. A s pozemkami to isté, a aj sudca povedal, že Kiska kupoval ten pozemok v dobrej viere.” Šeliga ďalej zaujímavo interpretoval pozemkovú kauzu Kisku, keď povedal, že Kiska zubárovi Francovi pozemok vrátil… Ktovie, ako by to dopadlo, nebyť verdiktu sudcu Radačovského.
 
 
Príspevok Šeliga: “Krajina sa dá sčasti zmeniť a ovplyvniť z námestia. Ale keď chcem navrhnúť zákony, musím byť v politike. Kiska ma presvedčil, lebo dane vrátil a zubárov pozemok kupoval v dobrej viere” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější