Volby v Itálii: Milánský týden módy se zvrhl v agitku vítačských stran
RSS

Volby v Itálii: Milánský týden módy se zvrhl v agitku vítačských stran

Již zítra čekají Itálii volby. A stejně jako v jiných zemích také zde většina takzvaných „celebrit“ podporuje plně systémové probruselské a samozřejmě i vítačské strany. Jde o stejnou sebranku, jakou jsme mohli vidět v USA před prezidentskými volbami, ale i u nás, kde se do voleb plete stále víc rádoby celebrit.
Paradoxní je, že právě Milano, údajně město módy, se stalo výspou afrických gangů, místem, kde je největší kriminalita v rámci Itálie a městem, které se o posledních novoročních oslavách stalo slavným hromadnými útoky muslimů na mladé dívky ve stylu taharrush gamea – oblíbené muslimské hry, při níž jsou hromadně napadány a znásilňovány nemuslimské ženy. O těchto útocích jste si mohli přečíst například zde , zde nebo zde a o situaci v Milaně, které okupují Afričané, Arabové a cikáni, např. zde , zde , zde nebo zde . Přesně toto tyto „celebrity“ obklopené ochrankou podporují.
Právě v Milaně tento týden probíhají dny módy, přičemž účastníci burcují proti Meloni i Salvinimu. Agitují samozřejmě pro systémové strany, tedy zejména pro PD (italští socani), která stojí za rekordním dovozem obohacovačů nejen do Itálie, ale vlastně do celé Evropy.
Stylisté velkých italských domů a influenceři využívají milánského týdne módy k mobilizaci italských voličů a brojí proti pravici před nedělními parlamentními volbami. Zatímco průzkumy veřejného mínění dávají přednost Fratelli d’Italia Giorgie Meloniové a předpovídají vysokou neúčast, Valentinův umělecký ředitel Pierpaolo Piccioli, Donatella Versace a influencerka Chiara Ferragni se na sociálních sítích obrátili na v své stoupence a vyzvali je, aby šli k volbám.
„Jděte volit, tyto volby jsou pro naši zemi velmi důležité! 25. září hlasujte o ochraně nabytých práv, přemýšlejte o pokroku a dívejte se do budoucnosti,“ vyzvala Donatella Versaceová, jejíž dům se účastnil přehlídky tento pátek v Miláně.
Pierpaolo Piccioli, který se prezentoval jako „muž levice“, také vyzval mladé lidi, aby hlasovali. „Myslet si, že existují lidé, lidské bytosti, které se v tuto chvíli mohou bát, bát se důsledků těchto voleb, mě přivádí k šílenství a vzteku,“ řekl.
„Doufám, že všichni mladí lidé ve věku 18 a více let budou 25. září hlasovat, protože nesmíme ustoupit ani o píď od nabytých práv,“ řekl v naději, že mladí budou volit promigrační levici.
„Ano přirozeným rodinám, ne LGBT lobby! Ano sexuální identitě, ne genderové ideologii! Ano kultuře života, ne propasti smrti!“ řekla Giorgia Meloni v červnu, což mnohé zastánce LGBTQ rozčílilo.
Chiara Ferragni pozvala miliony svých sledujících na Instagramu a Tiktoku, aby bránili „právo žen na potrat, právo LGBT lidí nebýt biti, uráženi, diskriminováni, právo těch, kteří trpí, rozhodovat o svém vlastním životě, právo dítěte cítit se součástí této země, i když je synem cizinců“.
K tomu jen podotýkám, že ti, kteří se narodili cizincům, jsou právě těmi, kdo na ty její LGBTQI útočí. Tímto výrokem jen dotyčná zdůraznila vlastní nebetyčnou hloupost.
Podnikatelka dále oslovuje zejména všechny, kteří se „necítí zastoupeni“ a „zklamáni“: „Je na nás, abychom se rozhodli tato práva chránit a rozšiřovat, nebo je ponechat v rukou těch, kteří jim chtějí bránit“. „Nehlasovat znamená pouze delegovat na ostatní to, co je na nás, abychom rozhodli,“ uzavírá.
Módní domy se také mobilizovaly, aby umožnily těm, kteří pracují kolem milánských módních přehlídek, hlasovat v neděli. „Dům kompletně reorganizoval práci, abychom mohli jít domů volit,“ řekl agentuře AFP Giacomo, který pracuje v kanceláři Gucci v Římě, ale je v Miláně na týdnu módy stejně jako ostatní týmy.
„Někteří z nás se vracejí do Milána v neděli večer nebo v pondělí, aby pokračovali v práci po show a o všechno se stará Gucci,“ řekl.
Nakonec, mezi designéry, stylisty, výrobními manažery, ale také produktovými a marketingovými týmy, je 80% zaměstnanců domů mobilizováno pro milánské showroomy před přehlídkou, ale i po celé marketingové fázi kolekce.
Práce byla přerušena, aby se každý mohl vrátit do svého bydliště, protože hlasování v zastoupení nebo mimo bydliště není v Itálii povoleno. Nemají zde ani korespondenční volby. Voliči levice se burcují o to víc, že míra účasti ve volbách by mohla klesnout pod 70%, což je historicky nejnižší úroveň pro Apeninský poloostrov.
„Někteří z nás musí jít volit do Apulie, na Sicílii, Sardinii! Je také nemyslitelné, že v roce 2022, se všemi technologickými prostředky, které máme k dispozici, musíme stále cestovat k volbám,“ řekl Roberto Strino, 39, zaměstnanec společnosti Giorgio Armani. „Udělám to, protože tyto volby jsou velmi důležité a musíme se postavit proti extrémní pravici,“ dodal okamžitě.
„Rozhodli jsme se zavřít showroom na Fendi celý den,“ řekl Serge Brunschwig, generální ředitel společnosti Fendi, na okraji show římského domu. „Postaráme se o cestování našich italských týmů, aby mohly jet do svých volebních místností a vrátit se do Milána v pondělí nebo v úterý.“
Tolik o aktivizaci části levicových voličů v Itálii, která velmi připomíná aktivizaci muslimských voličů při nedávných volbách ve Francii. Těm se tehdy skutečně téměř podařilo dostat jejich kandidáta do finále, kam mu chybělo jen pár desetin procenta. A ve finále to zřejmě byly právě muslimské hlasy, které dopomohly výhře Macrona především.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Volby v Itálii: Milánský týden módy se zvrhl v agitku vítačských stran se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden