Sulík reaguje na švédsku ekoaktivistiku Gretu: “To, že výroba batérií a dobíjanie zaťaží životné prostredie asi tak ako spaľovací motor, je pri záchrane sveta nepodstatné”
RSS

Sulík reaguje na švédsku ekoaktivistiku Gretu: “To, že výroba batérií a dobíjanie zaťaží životné prostredie asi tak ako spaľovací motor, je pri záchrane sveta nepodstatné”

Bratislava 10. júna 2019 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Šéf opozičnej parlamentnej strany SaS Richard Sulík sa v pondelkovom blogu vyjadril na tému mladej Švédky Grety, ktorá sa pred časom stala akoby hovorkyňou medzinárodného ekologického hnutia. Podľa slovenského politika sa okolo mladej aktivistky rozpútala doslova hystéria
Na snímke predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík
Sulík napísal, že 16-ročná školáčka Greta Thunbergová, okolo ktorej vypukol medzinárodný ošiaľ, prestane na rok chodiť do školy, lebo ide zachrániť svet, menovite našu klímu. “V septembri má v pláne ísť do New Yorku na Klima samit Organizácie spojených národov a v decembri do Čile na Svetovú klimatickú konferenciu.”
“Ako sa na správnu aktivistku patrí, odmieta Greta použiť na transport lietadlo, lebo to, samozrejme, zaťažuje životné prostredie. No tak pôjde Greta nejakou zaoceánskou loďou, lebo tá zrejme neprodukuje žiadne CO2.”
Podľa Richarda Sulíka, či v New Yorku alebo Čile, Greta bude bojovať za menej CO2, lebo to vraj vedie k otepľovaniu, a to je zlé. Zaujímavé však podľa neho je, že posledné dve fázy s vyššou teplotou boli pred tisíc a dvetisíc rokmi a vtedy najprv stúpla teplota a až potom stúplo CO2. “Rovnako zaujímavý údaj je, že priemerná teplota zo štyroch najvyšších bodov Nemecka (Feldberg, Brocken, Fichtelberg a Grosser Arber) sa za posledných 50 rokov viac-menej nezmenila, respektíve stúpla len minimálne, to závisí od metódy, ktorou sa porovnáva.”
“Ale to je všetko jedno, teraz ideme spolu s Gretou bojovať proti vyššej teplote, a teda za menší objem CO2. Budeme to robiť tak, že odstavíme uhoľné elektrárne a nahradíme ich vrtuľami. Každá z nich síce zabije milióny kusov hmyzu a množstvo dravých vtákov, čo rozkolíše ekosystém, ale to musí ísť teraz bokom, lebo Greta zachraňuje planétu. Musíme robiť viac. Nestačí 30-percentný pokles CO2 oproti roku 1990, musí to byť 40 percent, alebo ešte lepšie – 55 percent. Aby sme to dosiahli, zakážeme dieselové motory, alebo ešte lepšie, zakážeme rovno všetky spaľovacie motory. Všetci budeme povinne jazdiť na elektroautách. To, že výroba batérií a dobíjanie (aj túto elektrinu treba vyrobiť) zaťaží životné prostredie asi tak ako spaľovací motor, je pri záchrane sveta nepodstatné.”
Sulík v blogu na stránkach Hospodárskych novín dodal, že ešte väčší problém je, že pri záchrane klímy musí konať celý svet. Nestačí, že Európa si na seba uvalí prehnané ciele, napríklad zníženie emisií o 55 percent, ak v Indii a Číne sa pomaly týždenne spúšťajú nové uhoľné elektrárne. Akurát sa stane to, že v EÚ sa niektoré produkty prestanú vyrábať a budú sa vyrábať v Číne. S ešte väčším zaťažením životného prostredia ako dnes.
“Preto aj pri záchrane sveta platí, že bolo by dobré postupovať na základe faktov. Áno, robme celosvetové dohody, ako napríklad Parížsku zmluvu a dbajme na ich dodržiavanie. Snažme sa o to, aby oceány boli čisté, aby lesy boli zdravé. Len poďme na to s rozumom, a nie hystériou.”
 
 
Príspevok Sulík reaguje na švédsku ekoaktivistiku Gretu: “To, že výroba batérií a dobíjanie zaťaží životné prostredie asi tak ako spaľovací motor, je pri záchrane sveta nepodstatné” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější