Dostali peniaze za odchod z Nemecka, niektorí sa vrátili a požiadali o azyl znova
RSS

Dostali peniaze za odchod z Nemecka, niektorí sa vrátili a požiadali o azyl znova

Bratislava 11. júna 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)
 
Od roku 2014 dostalo v Nemecku asi 100 tisíc neúspešných žiadateľov o azyl peniaze za to, že krajinu dobrovoľne opustí. Medzitým sa však približne 2 500 z nich stihlo vrátiť a o azyl požiadali znova. Informácia vyplynula z odpovede nemeckej vlády na otázku opozičných poslancov. Informuje iDnes
Ilustračné foto
Migranti z niekoľkých desiatok vybraných krajín, ktorých žiadosť o azyl nemecké úrady zamietnu, majú právo požiadať o finančný príspevok vo výške niekoľkých stoviek eur.
Výmenou za to sa musia dobrovoľne vrátiť do svojej krajiny. Podľa agentúry DPA vyjdú takéto platby Nemecko lacnejšie ako náklady na deportáciu. Suma, ktorú migrant dostane, záleží na zemi jeho pôvodu a na veku.
Podľa údajov nemeckej vlády dostalo od roku 2014 peniaze za opustenie krajiny spolu 102 761 odmietnutých žiadateľov o azyl. Späť sa ich neskôr vrátilo a novú žiadosť o azyl podalo 2 506.
Každý, kto peniaze od štátu dostal, no aj tak sa do Nemecka vrátil, musí vyplatené prostriedky vrátiť. Podľa agentúry DPA sa takto do štátnej kasy vrátilo len medzi začiatkom roka 2017 a tohtoročným aprílom približne 83 tisíc eur.
Väčšina migrantov, ktorí v minulých rokoch získali peniaze, ktoré im majú pomôcť znovu začať vo svojej vlasti, pochádzala z východnej a juhovýchodnej Európy. Najčastejšie túto prémiu dostali Albánci (1 345) a Srbi (1 088).
Len veľmi málo takýchto príspevok dostali ľudia z Afganistanu a Turecka. Sýrčanov nemecké úrady k návratu do vlasti, vzhľadom na zlú bezpečnostnú situáciu v krajine, týmto spôsobom nemotivujú.
Minister vnútra Horst Seehofer označil za neprijateľné, aby niekto dostal od štátu peniaze za odchod z krajiny a potom sa vrátil.
V minulom roku Nemecko na podporný program pre zamietnutých žiadateľov o azyl uvoľnilo 9,5 milióna eur. Ďalších takmer dvadsať miliónov eur mohli migranti, ktorí sa rozhodli dobrovoľne vrátiť do vlasti, čerpať z programu Starthilfe Plus.
 
Príspevok Dostali peniaze za odchod z Nemecka, niektorí sa vrátili a požiadali o azyl znova zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější