Mali doteraz slovenskú stranu neinformovalo o prepustení Kosíka z väzby
RSS

Mali doteraz slovenskú stranu neinformovalo o prepustení Kosíka z väzby

Bratislava 11. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – MV SR)
 
Národná ústredňa Interpol Bratislava nebola informovaná malijskou stranou o prepustení hľadaného Ľuboša Kosíka z väzby. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Kosíka, ktorého v Mali zadržali v roku 2016 a umiestnili do väzby, pritom podľa jeho tvrdenia prepustili už v novembri 2018
Na snímke bývalý elitný policajt a príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboš Kosík
Slovenské orgány vtedy túto informáciu nepotvrdili. Následne v januári tohto roku informovali média o jeho údajnom únose. Minulý týždeň Denník SME informoval, že Kosík je na slobode. V článku z pondelka denník napísal, že v priebehu svojej päťmesačnej nezvestnosti bol zadržiavaný špeciálnymi policajnými jednotkami. “Akcia mohla byť súčasťou plánu slovenských orgánov dostať ho späť do vlasti, kde by ho čakalo dlhoročné väzenie,” napísal denník.
Kosík je na Slovensku právoplatne odsúdený v kauze falšovania zmeniek. Špecializovaný trestný súd mu za tri sfalšované zmenky v celkovej hodnote 2,4 milióna eur v roku 2015 vymeral trest 14 rokov väzenia plus peňažný trest 100 000 eur.
Úhrnný trest za obzvlášť závažný zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti a za prečin krivého obvinenia potvrdil v roku 2016 aj Najvyšší súd SR. Z tohto dôvodu Kosík ušiel zo Slovenska, pričom ho v novembri 2016 zadržali v Mali na základe medzinárodného zatykača. Na Slovensku mu neskôr súd k trestu pridal ďalšie štyri roky, keďže v požadovanej lehote nezaplatil finančný trest.
Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby sa podľa vlastných slov podieľal na únose Michala Kováča ml. Denníku SME poslal ešte v roku 2017 vyhlásenie o tom, že únos Michala Kováča mladšieho v roku 1995 osobne nariadil vtedajší šéf SIS Ivan Lexa.
Kosík pre denník potvrdil, že bol jedným z piatich členov komanda, ktoré v roku 1995 unieslo syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Tvrdil tiež, že disponuje informáciami vo veci vraždy Róberta Remiáša a plánu zavraždiť svedka únosu Oskara Fegyveresa.  Médiá Kosíka označujú ako bývalého príslušníka SIS. V skutočnosti však príslušníkom SIS k 31. 8. 1995 nebol.
 
Príspevok Mali doteraz slovenskú stranu neinformovalo o prepustení Kosíka z väzby zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější