Kapitánce záchranného plavidla hrozí 20 let za pomoc ilegální imigraci
RSS

Kapitánce záchranného plavidla hrozí 20 let za pomoc ilegální imigraci

 
Německé občance Pie Klempové, bývalé kapitánce záchranných plavidel Iuventa a Sea Watch-3, hrozí až dvacet let v italském vězení, neboť byla postavena před soud kvůli obvinění, kdy je podezřelá „z napomáhání jako komplic při ilegální imigraci.“
Paní Klempová začala svoji práci na migračních záchranných plavidlech před šesti lety jako palubní příručí, ale povedlo se jí vyšplhat se během času až na kapitánskou pozici, kterou zastávala, když Iuventus v roce 2017 zabavily italské úřady, hlásí francouzský televizní vysílač TV5 Monde.
Spolu s konfiskací plavidla došlo i ke konfiskaci mobilních telefonů a počítačů patřících Klempové a ostatním, ale italský justiční systém nerozhodl, že je možné přečíst si jejich obsah až do května 2018.
Ač je svou politikou proti masové migraci známa současná populistická koalice mezi stranami Liga ministra vnitra Matteo Salviniho a Hnutím pěti hvězd (M5S), tak vyšetřování proti Klempové zahájila už předchozí vláda Paola Gentioloniho v roce 2016.
Podle advokáta Klempové italská tajná služba spolu se čtyřmi dalšími agenturami tyto akce pro-migračních aktivistů sledovaly a dokonce jim odposlouchávaly telefony a další komunikační prostředky.
Hlavním problémem pro obžalobu je dokázat, zda Klempová přímo spolupracovala s libyjskými pašeráky lidí. Předtím v roce 2017 italské úřady zveřejnily několik fotografií, o nichž tvrdily, že ukazují kolaboraci členů posádky Iuventa s pašeráky lidí.
„Důkazy jsou závažné. Máme důkazy o setkáních mezi pašeráky, kteří doprovázeli ilegální imigranty na ‚Iuventu‘, a členy posádky,“ řekl prokurátor Ambrogio Cartosio po zveřejnění těchto fotografií.
Italští prokurátoři vyslovovali domněnky o vazbách mezi pašeráky lidí a neziskovkami zachraňujícími migranty už řadu let a Klempová není jediným aktivistou, který má na krku obvinění. Také šéf neziskovky pro transporty migrantů „Záchrana lidí ve Středomoří“ Luca Casariny je v současnosti italskými úřady vyšetřován za pomoc ilegální imigraci, když jeho plavidlo Mare Jonio letos vstoupilo do italských vod ilegálně.
FEDERICO SCOPPA/AFP/Getty Images
CHRIS TOMLINSON
11 Jun 2019
Zdejší článek o zabavení Mare Jonio: Itálie zabavila neziskovce trajekt na migranty, protože porušila Salviniho blokádu
Jak na tuto politiku reaguje Vatikán: Papež František zlořečí zavření italských hranic spáchanému Matteo Salvinim
Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/11/migrant-rescue-vessel-captain-faces-20-years-for-aiding-illegal-immigration/
 
The post Kapitánce záchranného plavidla hrozí 20 let za pomoc ilegální imigraci appeared first on Reformy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější