USA uvalili sankcie na sýrskeho magnáta za pomoc Asadovi
RSS

USA uvalili sankcie na sýrskeho magnáta za pomoc Asadovi

Washington 11. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/SANA)
 
Spojené štáty uvalili v utorok sankcie na sýrskeho priemyselníka Sámira Fawza, ktorý stojí za luxusnými stavbami vrátane hotela Four Seasons v Damasku. Dôvodom sankcií je, že pomáha sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi bohatnúť. Informovala o tom tlačová agentúra AFP
Na snímke sýrsky prezident Bašár Asad
“Tento sýrsky oligarcha priamo podporuje vražedný Asadov režim a stavia luxusné stavby na pôde ukradnutej tým, čo utekajú pred jeho surovosťou,” uviedla v oznámení Sigal Mandelkerová, štátna tajomníčka amerického ministerstva financií pre terorizmus a finančné tajné informácie.
Ministerstvo financií takisto zaradilo na čierny zoznam Fawzove nehnuteľnosti a majetok, ako aj jeho spoločnosť Aman Holding Company, vrátane prepychového hotela Four Seasons, ktorý zostal otvorený i počas vojny.
Hotel sa stal základňou pre pracovníkov OSN v Sýrii, čo vyvoláva spory. Asadovi odporcovia totiž spochybňujú to, kam vlastne dáva peniaze zahraničný personál OSN.
Na základe uvalených sankcií bude akýkoľvek Fawzov majetok v USA zmrazený a aj akékoľvek transakcie s ním alebo jeho spoločnosťou budú zakázané.
Ministerstvo financií uviedlo, že Fawz dopravuje do Sýrie ropu od jej spojenca Iránu, napriek jednostranným americkým sankciám na všetok export ropy z islamskej republiky.
V oznámení ministerstvo tiež napísalo, že Fawz ťažil z príkazu vydaného Asadom v roku 2012, na základe ktorého boli obyvatelia vyhnaní z chudobnejších oblastí, aby sa tým uvoľnila cesta pre luxusné stavby.
“Táto taktika – brať nehnuteľnosti sýrskym občanom a dávať pozemky bohatým prívržencom režimu, aby sa tam rozbehla výstavba, výmenou za podiel na zisku – je Asadovou stratégiou na podporu exkluzívnej výstavby v Sýrii zničenej vojnou,” uviedlo americké ministerstvo financií.
 
Príspevok USA uvalili sankcie na sýrskeho magnáta za pomoc Asadovi zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější