Pedofilný učiteľ z Bratislavy bol v minulosti odsúdený za rovnaký skutok. Ako je možné, že naďalej učil na základnej škole?

Pedofilný učiteľ z Bratislavy bol v minulosti odsúdený za rovnaký skutok. Ako je možné, že naďalej učil na základnej škole?

Bratislava 12. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Polícia tento týždeň informovala o závažnom prípade učiteľa na jednej zo základných škôl v hlavnom meste, ktorý sa mal zblížiť s 11-ročným, chlapcom, sexuálne ho zneužívať a vyrábať detskú pornografiu. Chlapec pri tom u učiteľa dokonca prespával (viac v článku ). TV Markíza prišla s informáciou, že muž bol za podobný čin odsúdený už v minulosti.
Ilustračné foto
Učiteľ, ktorý má podľa informácií polície 51 rokov využil nepriaznivú rodinnú a ekonomickú situáciu žiaka a pod zámienkou finančnej pomoci sa s ním v roku 2017 spriatelil, čo vyústilo až v to, že žiak u učiteľa so súhlasom jeho matky prespával.
Muž chlapca fotografoval nahého a dotýkal sa ho na rôznych miestach. Dieťaťu sa zhoršilo správanie a študijné výsledky v škole, uviedla polícia.
Obvineného v súčasnosti stíhajú vo väzbe. V prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na sedem až 12 rokov.
Médiá v utorok priniesli vyjadrenia rodičov, že tento muž bol kvôli kontroverznému správaniu v minulosti prepustený z inej základnej školy a bol tiež odsúdený. Televízia Markíza uviedla, že pedagóg pôsobil pred tromi rokmi na základnej škole na bratislavskej Vazovovej ulici. Obvinený učiteľ sa podľa jednej z matiek správal čudne už v tom čase.
Rodičia mali o učiteľovi zistiť, že bol koncom deväťdesiatych rokov právoplatne odsúdený za zneužívanie maloletých. Aj napriek tomu učiteľ neskôr získal prácu práve na škole v bratislavskej Dúbravke.
V minulosti sa tiež diskutovalo o zavedení zákonnej požiadavky, podľa ktorej by učitelia museli prekladať odpisy z registra trestov. Riaditelia škôl by tak videli celú minulosť svojich pedagógov, čiže aj zahladené trestné činy.
Televízia pripomína, že táto úprava zákona neprešla, aj kvôli tomu, že sa proti nej postavila iniciatíva slovenských učiteľov. “Faktom ale je, že ak by bol zákon pred tromi rokmi schválený, prípad sexuálneho zneužívania z bratislavskej Dúbravky by sa nikdy nestal.”
 
 
Príspevok Pedofilný učiteľ z Bratislavy bol v minulosti odsúdený za rovnaký skutok. Ako je možné, že naďalej učil na základnej škole? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější