Kuffa k platforme Odvaha: “Prvému komu chýba odvaha je Matovič, ktorý ju nemal ani raz, keď sa hlasovalo o ochrane života v parlamente.” Kollár lídrovi OĽaNO odkázal: “Keď vám budú chýbať percentá, budeš musieť so mnou sedieť vo vláde”
RSS

Kuffa k platforme Odvaha: “Prvému komu chýba odvaha je Matovič, ktorý ju nemal ani raz, keď sa hlasovalo o ochrane života v parlamente.” Kollár lídrovi OĽaNO odkázal: “Keď vám budú chýbať percentá, budeš musieť so mnou sedieť vo vláde”

Bratislava 12. júna 2019 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd, Milo Fabian, Branislav Bibel)
 
Podľa Štefana Kuffu z hnutia Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) by mohol Igor Matovič zakladať politickú platformu Odvážni kresťania, ak by odvážne deklaroval, že v NR SR podporí zákon o ochrane života. Alojz Hlina z KDH zase ako reakciu na Matovičovu platformu ironicky hovorí o novej platforme v KDH. Boris Kollár, líder strany Sme rodina, poukázal na pád preferencií OĽaNO v dôsledku novej strany Andreja Kisku
Na snímke Štefan Kuffa, Alojz Hlina, Boris Kollár, Igor Matovič
Igor Matovič chce svojim ráznym útokom získať hlasy kresťanských voličov, o ktorých priazeň bojuje aj KDH, Kresťanská únia i Kresťanská demokracia – Život a prosperita. Avšak, v prípade KDH je Alojz Hlina zároveň pripravený podieľať sa na vláde aj s liberálmi podporujúcimi registrované partnerstvá.
K novej platforme Matoviča zverejnil stanovisko predseda strany KDŽP. Podľa Kuffu je treba sa tešiť z každého posunu, kedy kresťania môžu na politickej scéne posilniť, no keď Igor Matovič ohlásil platformu Odvaha, ktorá sa chce tváriť ako kresťanská, mal by mať tú kresťanskú odvahu v prvom rade sám v sebe.
“Prvému komu chýba odvaha je Igor Matovič, ktorý ju nemal ani raz, keď sa hlasovalo o ochrane života v parlamente. Dnes odvahu našiel, keď spolu so zástancom LGBTI agendy na Slovensku Jozefom Viskupičom cíti, že Progresívne Slovensko ho vytlačilo z liberálneho priestoru.”
Kuffa Matovičovi prostredníctvom sociálnej siete odkázal: “Vitaj Igor, naber odvahu a prehlás ako KDŽP, že OĽaNO nevstúpi do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života.”
“Tých 450 000 zabitých detí odkedy kresťania vládnu, si to zaslúži. To, že ženy zatvárať nebudeme, ošetríme v trestnom zákone,” dodal Štefan Kuffa.

Hlina: Matovič zakladá platformu. Založíme aj my?
Šéf KDH Alojz Hlina už Matoviča za jeho tohtotýždňový prechod ku kresťanstvu skritizoval. Najnovšie dodal, že ak Matovič vytvára kresťanskú platformu, potom aj on v KDH môže vytvoriť svoju protikorupčnú platformu.
Podľa Hlinu je na Slovensku cca 4.45 milióna voličov, pričom predpokladá, že asi 50-tisíc z nich sú “korupčníci”. “Ostatní sú proti korupcii. Ak je to približne tak, tak potom treba povedať, že OĽaNO, ktoré sa prezentuje ako protikorupčné hnutie, zo sto ľudí, ktorí sú proti korupcii volilo len šesť ľudí.”
“To je málo, nemyslíte? Ak zo sto ľudí, ktorí sú proti korupcii iba šesť volilo protikorupčné hnutie OĽaNO, je najvyšší čas založiť protikorupčnú platformu u nás v KDH?” Uviedol Hlina s tým, že to nemyslí ako útok na Matovičove hnutie.
Hlina tiež zdôraznil, že jeho strana počas obdobia, kedy bola v parlamente pomohla presadiť najmä sociálnu agendu, pričom nespomenul ani jeden konzervatívny úspech. “Kresťanskí demokrati boli, sú a aj budú sociálni. Kým som bol v parlamente, mali sme na rozdiel od iných výsledky.”
“Podarilo sa nám zastaviť úžerníkov. Podarilo sa nám ochrániť živnostníkov, ktorí robili pre Váhostav. Rozprávať už dnes dokáže kde-kto. Aké má kto z opozície výsledky?” Hlina tak v závere svojho príspevku spochybnil opozičnú prácu matovičovcov.

Pád preferencií
K novej platforme Matoviča sa vyjadrila aj líder strany Sme rodina Boris Kollár. V relácii Na rovinu uviedol, že “Matovič je ohrozený novou stranou Andreja Kisku. On si to veľmi dobre uvedomuje a potrebuje si zachrániť prdel.”
Šéf Sme rodina dodal, že Matovič plánuje brať prefrencie “od Kollára” čo údajne započul na chodbách Národnej rady počas telefonátu Igora Matoviča.
Podľa Kollára je zároveň Matovičovou taktikou dookola opakovať, že Sme rodina bude po voľbách spolupracovať s Ficom. Kollár pri tom deklaroval, že so Smerom vládnuť nebude ani po jeho prípadnej reforme.
Dôvodom je podľa neho to, že “Matovičovi padajú preferencie”.
“Prestaň takto útočiť na možných potenciálnych partnerov v budúcej vláde. Keď vám budú chýbať percentá, budeš musieť so mnou sedieť v tej vláde,” odkázal preto Kollár Matovičovi.
Jaroslav Zajac
 
Príspevok Kuffa k platforme Odvaha: “Prvému komu chýba odvaha je Matovič, ktorý ju nemal ani raz, keď sa hlasovalo o ochrane života v parlamente.” Kollár lídrovi OĽaNO odkázal: “Keď vám budú chýbať percentá, budeš musieť so mnou sedieť vo vláde” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější