Začali trestné stíhanie pre zneužitie právomocí verejného činiteľa a marenie spravodlivosti kvôli údajnému policajnému nátlaku na Alenu Zsuzsovú
pravdive+seznam

Začali trestné stíhanie pre zneužitie právomocí verejného činiteľa a marenie spravodlivosti kvôli údajnému policajnému nátlaku na Alenu Zsuzsovú

Bratislava 13. júna 2019 (HSP/Foto:Screenshot TV Markíza)
 
Policajná inšpekcia oficiálne vyšetruje údajný nátlak policajtov na Alenu Zsuzsovú obvinenú v prípade sprostredkovania objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Informácie o tom priniesla televízia Markíza .
Na snímke Alena Zs.
Alena Zsuzsová sa už v apríli tohto roka sťažovala na údajný nátlak príslušníkov protizločineckej jednotky NAKA, ktorí jej vraj počas prevozov na výsluchy mali povedať napríklad aj to, že ju Marian Kočner dá odstrániť, alebo že má začať vypovedať, inak jej hrozí výnimočný trest.
Policajná inšpekcia podľa TV Markíza už v tejto veci oficiálne vyšetruje údajný nátlak na obvinenú. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby MV SR už vypočul Zsuzsovú aj jej advokáta Štefana Neszméryho.
“Ona hovorí, že keď ju presúvajú z väznice na úkon, tak vždy niektorí z policajtov jej rozpráva, že dostane doživotie, že ju môže niekto zabiť, nech si dáva pozor na svoju rodinu, že pán Kočner ju nechá odstrániť, to uviedla všetko do zápisnice. Potom jej hovoria, že bolo by na čase, aby začala vypovedať a tak,” povedal ešte v apríli 2019 advokát Neszméry.
Informoval tiež, že po týchto údajných vyjadreniach policajtov podal námietku zaujatosti na šéfa vyšetrovacieho tímu Petra Juhása. Vraj o tomto správaní policajtov vedel a nezakročil.
“V prípade vznesenej námietky zaujatosti bolo rozhodnuté a bola zamietnutá,” uviedlo pre Markízu komunikačné oddelenie policajného prezídia.

Obhajca potom podal aj trestné oznámenie na úrad inšpekčnej služby, ktorý nedávno začal konanie. “V tejto veci už bola vypočutá aj moja klientka a aj ja, tak ako to už bolo prezentované v médiách,” potvrdil advokát. Podľa Petry Friese, hovorkyne ministerstva vnútra, vo veci oznámenia obvinenej z nátlaku, ktorý mal byť počas výsluchu na ňu vyvíjaný, už vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby MV SR začal trestné stíhanie. Vyšetrovateľ má preverovať, či policajti nezneužili svoju právomoc a či nemarili svojím správaním spravodlivosť.
Markíza uviedla, že zatiaľ nikoho konkrétneho neobvinili.

 
 
 
Príspevok Začali trestné stíhanie pre zneužitie právomocí verejného činiteľa a marenie spravodlivosti kvôli údajnému policajnému nátlaku na Alenu Zsuzsovú zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější