Názov prezidentovej strany sa bude skladať z jedného slova zo šiestich písmen. Tomáš: Kiskove čísla určite nie sú solídne, ako tvrdí Mesežnikov. Nová koalícia zo súčasnej opozície? “Mission impossible”
RSS

Názov prezidentovej strany sa bude skladať z jedného slova zo šiestich písmen. Tomáš: Kiskove čísla určite nie sú solídne, ako tvrdí Mesežnikov. Nová koalícia zo súčasnej opozície? “Mission impossible”

Bratislava 13. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Michal Svítok)
 
V sobotu 15. júna prebehne odovzdanie Prezidentského paláca z rúk Andreja Kisku do rúk Zuzany Čaputovej. Následne v pondelok už Kiska predstaví všetky podrobnosti a mená o svojej novej strane, ktorá mala ešte donedávna potenciál 40 %, následne niečo okolo 30 %. Potenciál však zatiaľ nenapĺňa, keďže v tohtotýždňových prieskumoch získala len niečo viac ako 6 %.
Na snímke Andrej Kiska a Erik Tomáš
Médiá vo štvrtok informovali, že i keď názov Kiskovej strany zatiaľ nie je známy, má sa skladať z jedného slova zo šiestich písmen .
Kiska deklaroval, že všetky podrobnosti zverejní v pondelok 17. júna, v čase keď už nebude prezidentom SR. Odmietol aj pozvanie na piatkovú tlačovú konferenciu Progresívneho Slovenska a Spolu, kde definitívne potvrdia zostavenie koalície do budúcoročných volieb do Národnej rady, kde by najradšej išli aj s Kiskom.
Jeho hovorca Roman Krpelan pre TV Markíza povedal, že Kiska sa tlačovky PS a Spolu nezúčastní, keďže ako nestranný prezident sa nechce vyjadrovať k politickým stranám. Krpelan však podobné stanovisko nevydal, keď Kiska z funkcie prezidenta oznamoval vznik vlastnej strany…
Tento týždeň priniesla agentúra Focus nový prieskum, ktorý Kiskovej zatiaľ neexistujúcej strane nameral podporu 6,2 %, čo je určite menej, ako kiskovci očakávali. V podobnom duchu to vidí aj poslanec Smeru-SD Erik Tomáš.
Tomáš na Facebooku napísal, že prieskum Focusu je pre Andreja Kisku zlou správou. “ Jeho novej strane nameral len 6,2 %. Vzhľadom na ohlasovaný potenciál, očakávania pravicovej scény i veľkohubé vyhlásenia o premiérskych ambíciách ide naozaj o mizerné číslo. Kiska si to ale spôsobil sám tým ako perfídne narábal s mandátom prezidenta.”
Dodal, že jasať nemôžu ani ostatní členovia “vlády poslednej šance”. Na jej zostavenie by totiž bolo potrebných až 7 strán (PS, S polu, SaS, KDH, OĽaNO, Sme rodina a Kiskova strana), čím sa koalícia podľa Tomáša de facto ocitá “v kategórii mission impossible”.

“Ale čo sa dočítate v médiách? “Najnezávislejší” politológ Mesežnikov považuje Kiskov výsledok za “solídny” a podľa “nezávislého” denníka N vznikne sedemčlenná koalícia “hravo”… Keby to už nebolo trápne, tak je to smiešne. Účelové ohýbanie reality pokračuje, pričom cieľ zostáva rovnaký. Keď ale toto má byť tá zmena tak nech sa páči.”
“Ja si v takomto prípade želám aby voľby dopadli presne ako tento prieskum (Smer -SD 19,5 %) a budem veľmi rád opozičným politikom. Doslova sa na tú prácu teším. Len sa obávam, čo sa stane zo Slovenskom. Progresívne určite nebude.”
 
 


 
Jaroslav Zajac
 
Príspevok Názov prezidentovej strany sa bude skladať z jedného slova zo šiestich písmen. Tomáš: Kiskove čísla určite nie sú solídne, ako tvrdí Mesežnikov. Nová koalícia zo súčasnej opozície? “Mission impossible” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější