Aplikácia Telegram bola počas protestu v Hongkongu terčom čínskeho kyberútoku

Aplikácia Telegram bola počas protestu v Hongkongu terčom čínskeho kyberútoku

Peking 13. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Wikimedia)
 
Komunikačná aplikácia Telegram sa v stredu počas masívneho protestu v Hongkongu stala terčom kybernetického útoku z Číny. Útok spomalil pripojenie, používateľské dáta ale neskompromitoval. Výkonný riaditeľ Telegramu Pavel Durov na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval, že väčšina útočníkov mala IP adresy z Číny
Ilustračné foto
“Historicky, všetky útoky štátnych aktérov, ktoré sme zažili, sa stali v rovnakom čase ako protesty v Hongkongu. Tento prípad nie je výnimkou,” povedal Durov. Útok podľa Telegramu spôsobil odmietnutie služieb, keď servery dostali mnoho zbytočných žiadostí, ktoré ich blokovali od spracovania tých legitímnych.
Telegram umožňuje šifrované vymieňanie správ. Aktivisti v Hongkongu aj v pevninskej Číne ho často používajú na organizovanie protestov v nádeji, že im šifrovanie umožní uniknúť vládnemu dohľadu nad aplikáciami čínskych sociálnych sietí, ako je napríklad WeChat. Používatelia WeChatu napríklad tento týždeň hlásili, že sa im nezobrazovali fotografie z protestov. Telegram, ktorý poskytuje viac súkromia a nezávislosti, je v pevninskej Číne zakázaný, ale používatelia sa k nemu môžu dostať pomocou softvéru, ktorý obchádza firewal. Ten okrem iného blokuje napríklad Facebook či webstránku denníka The New York Times.
Na proteste v Hongkongu sa v stredu zišli tisícky ľudí, ktorí obkolesili vládne budovy. Demonštranti protestovali proti zmenám zákona, ktoré by umožnili vydávanie osôb podozrivých zo spáchania trestných činov do Číny, kde by im podľa oponentov hrozili nespravodlivé tresty. Polícia proti demonštrantom na proteste použila slzný plyn, slzotvorný sprej aj gumené náboje. Legislatívna rada v Hongkongu pre protest zrušila stredajšie a štvrtkové rokovania o navrhovanej legislatíve.
 
Príspevok Aplikácia Telegram bola počas protestu v Hongkongu terčom čínskeho kyberútoku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější